خرید آنتن هوایی

 

برای دریافت تصویری مناسب از تلویزیون به یک آنتن با کیفیت نیاز است. خرید آنتن هوایی مناسب می تواند علاوه بر دریافت تمامی کانال های تلویزیون، کیفیت بالایی را نیز به شما ارائه دهد. اگر قصد تهیه آنتن هوایی را دارید، توصیه می کنیم با این مقاله همراه باشید.

خرید آنتن هوایی

آنتن وسیله ای برای دریافت سیگنال های دیجیتال از طریق هواست. با دریافت این سیگنال ها، امکان دسترسی به انواع شبکه های تلویزیونی و رادیویی برای شما فراهم می شود. خرید آنتن هوایی برای کسانی که از مراکز ارسال امواج دور هستند، جهت دریافت سیگنال های ارسالی لازم است.

حتما به خاطر دارید که هنگام استفاده از آنتن های قدیمی باید ساعت ها روی پشت بام می ماندیم تا بتوانیم تصویر را دریافت کنیم، اما به محض تغییر شرایط آب و هوایی، دوباره تنظیم آن بهم می خورد اما امروزه با آمدن تکنولوژی های جدید در ساخت انواع آنتن، دیگر مشکلات گذشته وجود ندارد.

خرید آنتن هوایی

انواع آنتن تلویزیون

با کمی قدم زدن در خیابان محل زندگی خود و نگاه کرد به پشت بام منازل متوجه خواهید شد که انواع مختلفی از آنتن برای دریافت سیگنال وجود دارد. بسیاری از آنتن ها به روش مشابه عمل می کنند اما در برخی از موارد تفاوت های جزئی با هم دارند. در ادامه انواع آنتن های موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد تا بهتر بتوانید خرید آنتن هوایی را انجام دهید.

آنتن هوایی

آنتن های هوایی جزء اولین آنتن ها برای دریافت سیگنال های ارسالی هستند. این آنتن ها در دو نوع ثابت و گردان تولید شده اند. همانطور که از نام این آنتن ها مشخص است، این آنتن ها مخصوص فضای باز و قابل نصب در مکان های مرتفع مانند پشت بام منازل است.

آنتن های هوایی در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم هستند و نسبت به سایر آنتن ها که در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، بسیار بهتر سیگنال ها را دریافت می کنند و همین مورد باعث شده تا افراد زیادی خرید آنتن هوایی را انتخاب کنند. 

آنتن رومیزی

آنتن رومیزی یکی دیگر از انواع آنتن های تلویزیونی است که برای مصارف خانگی و استفاده در آپارتمان ها و برج های بلند طراحی و تولید شده است.

آنتن های رومیزی از لحاظ قیمتی بسیار به صرفه تر هستند و اگر قدرت دریافت سیگنال در آن ها بالا باشد، بسیاری از مشکلات خرید آنتن های هوایی مثل رفتن به پشت بام برای تنظیم آنتن و سیم کشی آنتن را حل خواهند کرد. همچنین شما در هر شرایط آب و هوایی می توانید از این مدل آنتن در منزل خود استفاده کنید. دقت داشته باشيد كه برای خرید آنتن رومیزی از طريق پيكاوكالا می توانيد اقدام كنيد.

آنتن های سرخود

این آنتن ها جزء قدیمی ترین آنتن های تولید شده هستند. آنتن های سرخود دارای دو میله تا شونده بودند که به وسیله یک پایه بر روی تلویزیون نصب می شد. این آنتن ها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

آنتن های میله ای

آنتن های میله ای درواقع نوعی از آنتن های هوایی هستند. این آنتن ها به وسیله میله و پایه برای نصب در پشت بام منازل طراحی شده اند. چون آنتن های میله ای فاقد تقویت کننده الکترونیکی هستند، فقط برای مکان هایی که به مراکز ارسال سیگنال نزدیک است، مناسب اند.

مدل های مختلف آنتن

آنتن هوایی بهتر است یا آنتن رومیزی؟

حال که با انواع آنتن های تلویزیونی و ویژگی های هر کدام آشنا شدید، بهتر می توانید برای خرید آنتن هوایی یا انواع دیگر اقدام کنید. هر کدام از انواع آنتن ها ویژگی های خاص خود را دارند و برای نصب در مکان های مخصوص به خود طراحی شده اند.

آنتن های هوایی عموما بهترین عملکرد و توانایی را در دریافت سیگنال ها دارند. همچنین آنتن های هوایی مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون دارند.

اما در مقابل نصب آنتن های رومیزی آسان تر است و برای افرادی که در برج ها و آپارتمان های مرتفع زندگی می کنند و برای نصب آنتن های هوایی دچار محدودیت هستند، مناسب است.

آنتن هوایی

این نوع از آنتن اولویت اکثر خریداران آنتن است. اگر منطقه زندگی شما از مراکز ارسال سیگنال های رسانه ای دور است، خرید آنتن هوایی بهترین گزینه برای شماست.

آنتن های هوایی در نقاط بلند منازل مانند بوم ها نصب شده و توسط یک سیم به تلویزیون اتصال پیدا می کنند. دریافت سیگنال های آنالوگ توسط آنتن های هوایی به راحتی انجام می شود. این مدل آنتن ها، سیگنال های ضعیف را هم دریافت کرده و مانع از ایجاد نویز می شوند.

یکی از مزیت های خرید آنتن هوایی این است که به سبب سادگی در طراحی، به راحتی قابل تعمیر هستند. همچنین به دلیل نصب در فضاهای بیرونی، تغییری در دکوراسیون منزل ایجاد نمی کنند.

 آنتن های هوایی در دو مدل طراحی و تولید شده اند:

آنتن های هوایی ثابت

این نوع از انواع آنتن مناسب برای نصب در پشت بام منازل، اداره ها و مراکز تجاری است. قدرت دریافت سیگنال آنتن های هوایی ثابت بسیار بالاست. این مدل آنتن پس از نصب و تنظیم شدن، دیگر قابلیت تغییر جهت را ندارند.

آنتن هوایی ثابت

آنتن های هوایی گردان

برخلاف آنتن های هوایی ثابت، آنتن های هوایی گردان را می توان بعد از نصب به صورت دستی یا اتوماتیکی برای دریافت بهتر سیگنال، در هر جهتی تغییر داد. این موضوع باعث برتری در خرید آنتن هوایی گردان نسبت به نوع ثابت آن است.

آنتن های هوای گردان خود دارای دو مدل دستی و اتوماتیک هستند. در نوع دستی تنظیم آنتن توسط شخص شما انجام می شود اما در نوع اتوماتیک، خود آنتن به صورت خودکار در جهت بهتر دریافت امواج تنظیم می شود.

آنتن هایی هوایی گردان برای محل هایی که از مراکز ارسال امواج دور هستند و آنتن ها سیگنال های ضعیفی را دریافت می کنند، بسیار مناسب است.

بهترین آنتن هوایی

هنگام خرید آنتن هوایی باید باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین آنتن را با قدرت دریافت بالا خریداری نمایید.

اولین نکته برای خرید، در نظر گرفتن فاصله شما با مرکز ارسال است. یک آنتن هوایی خوب باید متناسب با فاصله شما با گیرنده باشد تا بتواند به خوبی سیگنال های ارسالی از مرکز را دریافت کرده و تصویر و صدای قابل قبولی را ارائه دهد.

قدرت گیرندگی امواج، دومین عامل برای انتخاب یک آنتن مناسب برای شماست. برای مراکز دور از ارسال باید آنتن هایی را انتخاب کنید که قدرت گیرندگی بالایی دارند و برای نقاط نزدیک به ارسال امواج، آنتن هایی با قدرت متوسط، انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

نکته مهم بعدی در خرید آنتن هوایی، توجه به نوع دریافت امواج توسط محصول است. امواج شامل دو نوع دیجیتال و آنالوگ هستند. عموما برای تلویزیون از امواج دیجیتال استفاده می شود. پس هنگام خرید آنتن به نوع امواج دریافتی نیز دقت کنید.

داشتن گارانتی مهم ترین فاکتور برای خدمات پس از فروش آنتن است. گارانتی محصول ضامن کیفیت عالی، کارکرد خوب و طول عمر بالای دستگاه خریداری شده می باشد‌. محصولات بی کیفیت موجود در بازار هیچ کدام دارای گارانتی معتبر نیستند.

بهترین آنتن ها دارای سیستم تقویت کننده هستند. این مورد برای افرادی که کیلومترها با مراکز ارسال امواج فاصله دارند، بسیار مهم است.

آنتن هوایی با کیفیت

خرید آنتن هوایی

آنتن های هوایی به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم مصرفی منزل در انواع مختلف و برندهای گوناگون با قیمت های متفاوت وارد بازار شده اند. انتخاب سطح کیفیت مواد اولیه و تکنولوژی به کار رفته در آن ها از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت آنتن است.

اگر قصد خرید یک آنتن خوب و با کیفیت را دارید، باید بهترین برند را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. امروزه خرید آنلاین یکی از بهترین و بی دغدغه ترین روش ها برای خرید محصولات دیجیتال است.

مجموعه پیکاو کالا با هدف رساندن کالای با کیفیت با نازل ترین قیمت، ارائه دهنده انواع ريموت كنترل، سيم، فيش، رابط، محافظ برق، تبديل، انواع آنتن، پايه  براكت LCD و LED، قطعات الكترونيكي، ادوات نصب سيستم هاي صوتي و تصويري و كليه ي لوازم جانبي الكتريك و الكترونيك ، بصورت خرده و عمده می باشد.

سخن نهایی

در این مقاله به انواع آنتن و مدل های مختلف آنتن هوایی پرداخته شد. همچنین نکاتی درخصوص خرید آنتن هوایی ذکر شد که توصیه می گردد به آن ها توجه داشته باشید. برای دریافت هرگونه راهنمایی در زمینه خرید آنتن نیز با همکاران ما در پیکاو کالا می توانید در ارتباط باشید.

پیکاوکالا

منبع:  electronics-notes

 

مقایسه کالاها