پیکاوکالا فروشگاه اینترنتی ملزومات الکتریک و الکترونیک
تلفن همراه: 09124679031

خرید انواع تلویزیون LED و دستگاه گیرنده دیجیتال

تلویزیون ، گیرنده دیجیتال و ستاپ باکس

برنامه‌ها و نمایش‌های تلویزیونی به‌سادگی می‌توانند یک خانواده را دور هم جمع کنند، باعث سرگرمی کودکان شوند، یا منبعی مفید برای یادگیری و آموزش باشند. مسلماً کیفیت تصویر در برنامه‌های تلویزیون نقش زیادی در جذابیت این برنامه‌ها دارد؛ کیفیتی که با استفاده از یک تلویزیون با کیفیت و دستگاه گیرنده‌ی دیجیتال مناسب و بدون نیاز به آنتن‌های هوایی می‌توانید آن را تجربه کنید.
تلویزیون های LED و LCD که معرف حضور همه ی شما هست فقط  تفاوت در برند ، اندازه ، شفافیت تصویر و آپشن های یک تلویزیون استکه باعث انتخاب بین یک نوع با نوع دیگر میشود ، قریب به اتفاق تلویزیونهای LCD و LED جدید ، گیرنده دیجیتال داخلی دارند و در صورت تهیه آنها نیازی به دستگاه گیرنده دیجیتال نخواهید داشت و اگر از مدلهای قدیمی تر بدون گیرنده دیجیتال استفاده میکنید برای دریافت کانالهای تلویزیون باید از گیرنده دیجیتال استفاده کنید .

 


گیرنده دیجیتال یا ستاپ باکس چیست؟

گیرنده دیجیتال یا ستاپ باکس (Set Top Box) دستگاهی‌ست که برای دریافت کانال‌های دیجیتالی تلویزیون به کار می‌رود. این دستگاه کدهای دیجیتالی را از فرستنده دریافت می‌کند، آن را به کدهای آنالوگ تبدیل می‌کند و در تلویزیون نمایش می‌دهد. با استفاده از دستگاه دیجیتال، علاوه بر این ‌که از کیفیت صدا و تصویر بهتری بهره‌مند می‌شوید، می‌توانید به کانال‌های بیشتر و برنامه‌های متنوع‌تری دسترسی داشته باشید. پخش دیجیتال با نام DVB (Digital Video Broadcasting) شناخته می‌شود که انواع بسیار متنوعی دارد. پخش برنامه‌های دیجیتال در ایران از طریق سیستم DVB T و نوع پیشرفته‌ترِ آن DVB T2 انجام می‌شود. نسل جدید تلویزیون‌ها به گیرنده‌ی دیجیتال و حتی رسیور ماهواره مجهز هستند، بااین‌حال برای این که از تماشای تلویزیون بیشتر لذت ببرید، می‌توانید یک دستگاه دیجیتال را به‌طور جداگانه بخرید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

 


تولیدکنندگان معتبر گیرنده دیجیتال و ستاپ باکس

شرکت‌های زیادی در دنیا به‌طور تخصصی روی طراحی و تولید دستگاه‌های گیرنده دیجیتال متمرکز هستند. با این حال، شرکت‌های ایرانی هم از تکنولوژی روز جا نمانده‌اند و محصولات باکیفیتی تولید می‌کنند. گیرنده دیجیتال کسری Kasra، گیرنده دیجیتال دنای Denay، ایکس ویژن X Vision، مکسیدر Maxeeder، پروویژن، پاناتک Panatech و فراسو Farasoo از برترین محصولات در این زمینه هستند.
مقایسه کالاها
whatsapp