تشخیص اصالت تلویزیون با 7 راهكار ساده

تشخیص اصالت تلویزیون با 7 راهكار ساده

 همان طور که می دانید اصولا برای تولید لوازم خانگی به خصوص تلویزیون در کارخانه های بزرگ ساعت ها وقت صرف می شود. توسعه و ساخت یک تلویزیون دستاورد ساعت ها تحقیق و پژوهش است. اما در این میان همواره برخی از افراد این محصولات را با کیفیت پایین تولید می کنند و آن را در قالب محصولاتی از برند های سرشناس به فروش می رسانند.

تشخیص اصالت تلویزیون برای فروشندگان این کالا بسیار راحت و آسان خواهد بود. اما طبیعی است که برای خریداران تشخیص این موضوع بسیار سخت و دشوار باشد. همان طور که می دانید تلویزیون جزء لوازم خانگی گران قیمت به شمار می رود؛ پس صرف هزینه زیاد برای خرید این کالا و در نهایت پی بردن به تقلبی بون آن برای هیچ فردی خوشایند نخواهد بود.

حال در این مقاله می خواهیم بدانیم که برای تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی چه اقداماتی را باید انجام داد؟ همچنین راه های تشخیص اصالت تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم.

اصالت تلویزیون

غالبا تلویزیون ها دارای تنوع و مدل های مختلفی هستند و شرکت های گوناگونی این دستگاه را تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. همین امر سبب شده که خریداران برای انتخاب این دستگاه دچار سردرگمی شوند. همچنین یکی از دغدغه های افراد در زمان خرید آن، تشخیص اصالت تلویزیون است. اما تشخیص کالای اصل از تقلبی امری بسیار دشوار خواهد بود. این موضوع در خرید سایر لوازم جانبی تلویزیون هم مطرح است که برای اطلاع از قیمت پایه دیواری تلویزیون اصل می توانید به پیکاوکالا مراجعه فرمایید.

تشخیص اصالت تلویزیون

در حقیقت برخی از فروشندگان کالا های تقلبی ممکن است این تلویزیون ها را با ترفند های تبلیغاتی و با قیمت های ارزان تر به خریداران بفروشند. گاهی نیز ممکن است همان هزینه ای را که باید برای خرید تلویزیون اصل و اورجینال بپردازید را از شما دریافت نمایند.

منظور از تقلبی بودن تلویزیون

به طور کلی می توان بیان کرد هر محصولی که مشابه نمونه اصلی آن ساخته شده اما از کیفیت پایین تری نسبت به آن برخوردار باشد، تقلبی محسوب می شود. اغلب تمامی تلویزیون های اصل که توسط برند های مختلف به بازار عرضه می شوند دارای هولوگرام هستند. ضمن این که نام آن برند روی تمامی قطعات و اجزای داخلی دستگاه حک شده است.

در واقع تشخیص اصالت تلویزیون برای افرادی که دارای تجربه فروش این محصول هستند بسیار راحت خواهد بود. با دانستن یک سری از نکات می توان به راحتی تلویزیون اصل را از تقلبی تشخیص داد.

نکات مهم تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی

همان طور که بیان کردیم، برای تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی باید به چند المان مهم توجه نمایید. شما می توانید این نوع محصولات را از فروشگاه های معتبر نیز خریداری کنید.

برای خرید آنتن هوایی کلیک کنید.

شکل ظاهری تلویزیون

یکی از مهم ترین فاکتور های تشخیص اصالت تلویزیون شکل ظاهری آن است. شما می توانید قبل از خرید این نوع لوازم خانگی تصویر و ظاهر تلویزیون را در سایت رسمی سازنده آن مشاهده نمایید. شما قادر خواهید بود در زمان خرید از فروشنده درخواست کنید تا محصول را از بسته بندی خارج کرده و شکل ظاهری آن را با تصاویر موجود در سایت مقایسه نماید.

شكل ظاهری تلويزيون

لازم به ذکر است که در زمان خرید باید تلویزیون را از نظر فریم، بدنه و پورت های ارتباطی آن مورد ارزیابی قرار دهید. برای مثال اگر در وب سایت، این محصول دارای سه پورت باشد؛ اما دستگاهی که می خواهید خریداری کنید دو پورت داشته باشد به احتمال زیاد با یک تلویزیون تقلبی رو به رو هستید و بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

نوع و شکل ظاهری بسته بندی این نوع محصولات نیز می توانند نشان دهنده تقلبی یا اصل بودن تلویزیون باشند. برای مثال اگر بسته بندی این دستگاه بی کیفیت به نظر می رسد و نوشته های آن مخدوش بوده باید مطمئن شوید که این تلویزیون تقلبی است.

امکانات تلویزیون

از عوامل دیگر تشخیص اصالت تلویزیون و تمایز آن از محصول تقلبی این است که، امکانات ارائه شده در تلویزیون را با امکانات موجود در محصولی که می خواهیم خریداری کنیم کاملا مورد مقایسه قرار دهیم. برای مثال اگر در وب سایت برای یک برند تلویزیون امکاناتی همچون بلوتوث، وای فای، وب گردی و ... ذکر شده اما محصول خریداری شده این امکانات را نداشته، باید بدانید که محصولی را که خریداری کرده اید تقلبی است.

اندازه تلویزون

دیگر روش های تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی، بررسی اندازه آن است. به طور مثال اگر اندازه تلویزیونی که می خواهید خریداری کنید با اندازه که توسط سایت اعلام شده متفاوت باشد، این محصول به احتمال زیاد تقلبی خواهد بود.

مدل تلویزیون

یکی از راه های تشخیص اصالت تلویزیون مدل تلویزیون است. اصولا تولید کنندگان یا برند های معروف، تمامی مدل های تلویزیون را در سایت های خود درج می نمایند. اگر در زمان خرید مدل مورد نظر شما در سایت سازنده محصول وجود نداشته باشد، بدون شک این محصول تقلبی است.

مدل تلویزیون

نحوه مقایسه تلویزیون با سایت تولید کننده محصول

برای تشخیص اصالت تلویزیون می توانید مدل و مشخصات دستگاهی را که قصد خرید آن را دارید با اطلاعات وب سایت سازنده و تولید کننده آن محصول مقایسه کنید. شما می توانید این مقایسه را با سایت های رسمی سازنده نیز انجام دهید. به علاوه می توانید روش های تشخیص محصول اصل از تقلبی که از طرف شرکت تولید کننده تلویزیون در سایت آن منتشر شده را جستجو نموده و با استفاده از آن محصول را به طور کامل بررسی نمایید.

تشخیص تلویزیون LG اصل از تقلبی

همان طور که می دانید برند LG در کشور ما یکی از محصولات محبوب و پر طرفدار محسوب می شود. همین امر سبب می گردد که سودجویان زیادی محصولات فیک و تقلبی این برند را تولید نمایند و به جای محصول اصل به بازار ارائه دهند. اغلب این نوع محصولات فیک به صورت قاچاق بوده اند. محصولات کپی و فیک این برند بسیار بی کیفیت هستند.

بررسی ریموت کنترل

در گذشته تشخیص اصالت تلویزیون بسیار راحت تر بود. اما امروزه به دلیل پر سود بودن و همچنین تقاضای بالای مصرف کنندگان، سودجویان و کلاهبرداران روش های پیچیده تری را برای کپی کردن این نوع محصولات به کار می برند. اما با این حال می توان با در نظر گرفتن چند المان و فاکتور محصول اصل را از تقلبی تشخیص و تمایز داد.

بسته بندی محصول

اصولا تولید کنندگان برند های مختلف به خصوص برند LG مدت زمان بسیاری را جهت طراحی و نوع بسته بندی محصول صرف می نمایند. می توانید با استفاده از این روش به اصالت تلویزیون پی ببرید. برای مثال لوگوی LG بدون هیچ گونه برچسب و رنگی در سایز بزرگ روی کارتن تلویزیون درج شده است.

در حالی که در محصولات تقلبی این لوگو به صورت برچسب روی جعبه ها چسبانده شده و به راحتی از روی کارتن جدا خواهد شد. بسته بندی های محصولات فیک و کپی  LGکاملا رنگی هستند. به علاوه لوگوی این برند در محصولات اصل به صورت یک اندازه و در سایز یکسان چاپ شده است. در صورتی که این سایز در محصولات فیک رعایت نگردید.

بسته بندی تلويزيون

کد محصول

یکی دیگر از روش های تشخیص اصالت تلویزیون LG از تقلبی آن، بررسی کد محصول است. کد محصول بارکدی بوده که تمامی اطلاعات مهم تلویزیون با استعلام گرفتن این کد مشخص می گردند. این اطلاعات شامل مواردی مانند سایز و اندازه تلویزون LG، نوع نمایشگر آن، سال ساخت محصول و ... می شوند. شما می توانید با استفاده از این فاکتور اصالت تلویزیون LG را تشخیص دهید.

توجه به سریال نامبر محصول

یکی دیگر از روش های تشخیص اصالت تلویزیون LG بررسی سریال نامبر محصول خواهد بود. باید بدانید که هر تلویزیون دارای یک سریال نامبر مخصوص به خود بوده است. در زمان خرید حتما به این نکته توجه نمایید که شماره سریال درج شده بر روی بسته بندی محصول با شماره سریال مندرج روی آن یکسان باشد.

علاوه بر آن اطلاعات سریال نامبر ثبت شده روی تلویزیون باید با منوی نرم افزاری آن نیز یکسان باشد. می توانید این شماره سریال را از سایت رسمی LG استعلام بگیرید. توجه داشته باشید در صورتی که سایت به شما خطایی را نشان داده به معنا است که کد وارده تقلبی بوده است.

غلط املایی

همان طور که می دانید برای ساخت یک محصول از متخصصین و کارشناسان خبره بهره گرفته می شود. بنابراین امکان وجود غلط املایی بر روی این نوع محصولات بسیار غیر ممکن خواهد بود. در زمان خرید حتما بسته بندی محصول را مورد ارزیابی قرار دهید و از نداشتن غلط املایی بر روی آن اطمینان حاصل نمایید. اگر روی بسته بندی آن کلمه ای به اشتباه درج شده باشد به احتمال خیلی زیاد این محصول کپی و فیک است.

ریموت کنترل

یکی دیگر از راه های تشخیص اصالت تلویزیون LG بررسی ریموت کنترل آن است. در نمونه اورجینال و اصل این تلویزیون، لوگوی این برند معتبر بر روی کنترل درج شده است. اما بر روی کنترل های  تقلبی اثری از لوگوی LG مشاهده نمی شود. شما باید بدانید که ریموت کنترل این برند قابلیت اسکرول کردن دارد. . اگر نیاز به خرید کنترل تلویزیون یدک هم دارید، پیکاوکالا انواع آن را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

كنترل از فاكتورهای تشخيص اصالت

بررسی کد محصول

ظاهر این کنترل ها نسبت به نمونه فیک خود بسیار متفاوت هستند. در برخی از محصولات کپی از دو ریموت کنترل استفاده می نمایند، در صورتی که تلویزیون های اصل برند LG دارای یک ریموت کنترل بوده اند. جنس این محصولات به کار رفته در برند اصل بسیار با کیفیت تر از نوع تقلبی آن است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کرده ایم تا به بررسی جامع و کاملی از روش های تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی بپردازیم. همان طور که بیان گردید روش های مختلفی برای تشخیص اصالت تلویزیون وجود دارند که شما می توانید در هنگام خرید از هر کدام از آن ها استفاده نمایید. ضمن این که شما کاربران می توانید با مراجعه به سایت پیکاو کالا لوازم جانبی تلویزیون از جمله خرید محافظ صفحه تلویزیون را تهیه و خریداری کنید.

منبع: lemmymorgan

پيكاوكالا

سوالات متداول

تشخیص اصالت تلویزیون ال جی چگونه است؟

با بررسی بسته بندی، کد محصول، سریال نامبر و ریموت کنترل و... می توان این کار را انجام داد.

آیا شکل ظاهری تلویزیون تقلبی و اصل متفاوت است؟

بله از نظر فریم، بدنه و پورت های ارتباطی مدل اورجینال و فیک متفاوتند.

كد محصول چگونه به تشخيص اصالت تلويزيون كمك می كند؟

کد محصول بارکدی بوده که تمامی اطلاعات مهم تلویزیون با استعلام گرفتن این کد مشخص می گردند. این اطلاعات شامل مواردی مانند سایز و اندازه تلویزون LG، نوع نمایشگر آن، سال ساخت محصول و ... می شوند. شما می توانید با استفاده از این فاکتور اصالت تلویزیون LG را تشخیص دهید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه