خرید آنتن هوایی

 

برای دریافت تصویری مناسب از تلویزیون به یک آنتن با کیفیت نیاز است. خرید آنتن هوایی مناسب می تواند، علاوه بر دریافت تمامی کانال های تلویزیون، کیفیت بالایی را نیز به شما ارائه دهد. اگر قصد تهیه آنتن هوایی را دارید، توصیه می کنیم با تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آنتن هوایی تلویزیون چیست؟

آنتن، وسیله ای برای دریافت سیگنال های دیجیتال از طریق هوا است. با دریافت این سیگنال ها، امکان دسترسی به انواع شبکه های تلویزیونی و رادیویی برای شما فراهم می شود. خرید آنتن هوایی برای کسانی که از مراکز ارسال امواج دور هستند، جهت دریافت سیگنال های ارسالی لازم است.

حتما به خاطر دارید که هنگام استفاده از آنتن های قدیمی، باید ساعت ها روی پشت بام می ماندیم، تا بتوانیم تصویر را دریافت کنیم، اما به محض تغییر شرایط آب و هوایی، دوباره تنظیم آن بهم می خورد. اما امروزه با آمدن تکنولوژی های جدید در ساخت انواع آنتن، دیگر مشکلات گذشته وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر با طرز کار آنتن ها، می توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

آنتن هوایی

انواع آنتن تلویزیون

با کمی قدم زدن در خیابان و محل زندگی خود و نگاه کردن به پشت بام منازل متوجه خواهید شد، که انواع مختلفی از آنتن برای دریافت سیگنال وجود دارد. بسیاری از آنتن ها به روش مشابه عمل می کنند؛ اما در برخی از موارد، تفاوت های جزئی با هم دارند. در ادامه انواع آنتن های موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد تا بهتر بتوانید برای خرید آنتن هوایی و ... اقدام کنید.

 • آنتن هوایی

آنتن های هوایی جزء اولین آنتن ها برای دریافت سیگنال های ارسالی هستند. آن ها در دو نوع ثابت و گردان تولید می شوند. همانطور که از نام آن ها مشخص است، مخصوص فضای باز و قابل نصب در مکان های مرتفع مانند پشت بام منازل هستند.

آنتن های هوایی در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم هستند و نسبت به سایر آنتن ها که در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، بسیار بهتر سیگنال ها را دریافت می کنند و همین مورد باعث شده تا افراد زیادی برای خرید آنتن هوایی اقدام کنند. 

 • آنتن رومیزی

آنتن رومیزی یکی دیگر از انواع آنتن های تلویزیونی است که برای مصارف خانگی و استفاده در آپارتمان ها و برج های بلند طراحی و تولید شده است.

آنتن های رومیزی از لحاظ قیمتی بسیار به صرفه تر هستند و اگر قدرت دریافت سیگنال در آن ها بالا باشد، بسیاری از مشکلات خرید آنتن هوایی مثل رفتن به پشت بام برای تنظیم آنتن و سیم کشی آنتن را حل خواهند کرد. همچنین شما در هر شرایط آب و هوایی می توانید از این مدل آنتن در منزل خود استفاده کنید. شما می توانید برای خرید آنتن رومیزی از طريق پيكاوكالا اقدام كنيد.

 • آنتن های سرخود

این مدل جزء قدیمی ترین آنتن های تولید شده هستند. آنتن های سرخود دارای دو میله تا شونده بودند که به وسیله یک پایه بر روی تلویزیون نصب می شدند. امروزه این آنتن ها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

 • آنتن های میله ای

آنتن های میله ای در واقع نوعی از آنتن های هوایی هستند. این آنتن ها به وسیله میله و پایه برای نصب در پشت بام منازل طراحی شده اند. چون آنتن های میله ای فاقد تقویت کننده الکترونیکی هستند، فقط برای مکان هایی که به مراکز ارسال سیگنال نزدیک است، مناسب اند.

نمونه ای آنتن هوایی تلویزیون

آنتن هوایی بهتر است یا آنتن رومیزی؟

حال که با انواع آنتن های تلویزیونی و ویژگی های هر کدام آشنا شدید، بهتر می توانید برای خرید آنتن هوایی یا انواع دیگر اقدام کنید. هر کدام از انواع آنتن ها ویژگی های خاص خود را دارند و برای نصب در مکان های مخصوص به خود طراحی شده اند.

آنتن های هوایی عموما بهترین عملکرد و توانایی را در دریافت سیگنال ها دارند. همچنین آنتن های هوایی مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون دارند.

اما در مقابل نصب آنتن های رومیزی آسان تر است و برای افرادی که در برج ها و آپارتمان های مرتفع زندگی می کنند و برای نصب آنتن های هوایی دچار محدودیت هستند، مناسب می باشد. بنابراین با توجه به نیاز و شرایط خود باید برای خرید یکی از آن ها اقدام کنید.

در این ویدیو درباره انواع آنتن ها و کاربرد هر یک از آن ها به طور کامل صحبت شده است و شما با مشاهده ویدیو زیر، می توانید راحت تر تصمیم بگیرید که به کدام نوع از آنتن ها نیاز دارید.

 

انواع آنتن هوایی

این نوع از آنتن اولویت اکثر خریداران آنتن است. اگر منطقه زندگی شما از مراکز ارسال سیگنال های رسانه ای دور است، خرید آنتن هوایی بهترین گزینه برای شماست.

آنتن های هوایی در نقاط بلند منازل مانند بوم ها نصب شده و توسط یک سیم به تلویزیون اتصال پیدا می کنند. دریافت سیگنال های آنالوگ توسط آنتن های هوایی به راحتی انجام می شود. این مدل آنتن ها، سیگنال های ضعیف را هم دریافت کرده و مانع از ایجاد نویز می شوند.

یکی از مزیت های خرید آنتن هوایی این است که به سبب سادگی در طراحی، به راحتی قابل تعمیر هستند. همچنین به دلیل نصب در فضاهای بیرونی، تغییری در دکوراسیون منزل ایجاد نمی کنند.

 آنتن های هوایی در دو مدل طراحی و تولید شده اند:

 • آنتن های هوایی ثابت

این نوع از آنتن، برای نصب در پشت بام منازل، اداره ها و مراکز تجاری مناسب است. قدرت دریافت سیگنال آنتن های هوایی ثابت بسیار بالاست. این مدل آنتن پس از نصب و تنظیم شدن، دیگر قابلیت تغییر جهت را ندارد.

انتن هوایی گردان

 • آنتن های هوایی گردان

برخلاف آنتن های هوایی ثابت، آنتن های هوایی گردان را می توان بعد از نصب به صورت دستی یا اتوماتیکی برای دریافت بهتر سیگنال، در هر جهتی تغییر داد. این موضوع باعث برتری در خرید آنتن هوایی گردان نسبت به نوع ثابت آن است.

آنتن های هوای گردان، خود دارای دو مدل دستی و اتوماتیک هستند. در نوع دستی تنظیم آنتن توسط شخص شما انجام می شود اما در نوع اتوماتیک، خود آنتن به صورت خودکار در جهت بهتر دریافت امواج تنظیم می شود.

آنتن هایی هوایی گردان برای محل هایی که از مراکز ارسال امواج دور هستند و آنتن ها سیگنال های ضعیفی را دریافت می کنند، بسیار مناسب است.

آنتن های هوایی بهتر است یا آنتن رومیزی

انتخاب بین آنتن هوایی و انتن رومیزی بستگی به شرایط و نیازهای شما دارد. آنتن هوایی برای دریافت سیگنال‌های تلویزیون از طریق امواج رادیویی مناسب است و معمولاً بر روی سقف یا دیوار نصب می‌شود. این نوع آنتن به دلیل بلندی و موقعیت بالا، می‌تواند سیگنال قوی‌تری دریافت کند، اما نیاز به نصب و تنظیمات دقیق‌تری دارد. 

اما آنتن های رومیزی ظاهری زیبا و قیمت مقرون به صرفه ای دارند، بنابراین اگر میزان دریافت سیگنال در واحد مورد نظر شما با هیچ مشکلی مواجه نباشد و سیگنال دهی به خوبی انجام شود، می توانید از این آنتن ها استفاده کنید. 

در نهایت، برای انتخاب مناسب‌ ترین گزینه، به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، فاصله تا ایستگاه‌های تلویزیون، نوع سیگنال‌ های دریافتی و نیازهای خود توجه کنید.

بهترین آنتن هوایی تلویزیون

هنگام خرید آنتن هوایی باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین آنتن را با قدرت دریافت بالا خریداری نمایید.

اولین نکته برای خرید، در نظر گرفتن فاصله شما با مرکز ارسال است. یک آنتن هوایی خوب باید متناسب با فاصله شما با گیرنده باشد تا بتواند به خوبی سیگنال های ارسالی از مرکز را دریافت کرده و تصویر و صدای قابل قبولی را ارائه دهد.

قدرت گیرندگی امواج، دومین عامل برای انتخاب یک آنتن مناسب برای شماست. برای مراکز دور از ارسال باید آنتن هایی را انتخاب کنید که قدرت گیرندگی بالایی دارند و برای نقاط نزدیک به ارسال امواج، آنتن هایی با قدرت متوسط، انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

نکته مهم بعدی در خرید آنتن هوایی، توجه به نوع دریافت امواج توسط محصول است. امواج شامل دو نوع دیجیتال و آنالوگ هستند. عموما برای تلویزیون از امواج دیجیتال استفاده می شود. پس هنگام خرید آنتن به نوع امواج دریافتی نیز دقت کنید.

داشتن گارانتی مهم ترین فاکتور برای خدمات پس از فروش آنتن است. گارانتی محصول ضامن کیفیت عالی، کارکرد خوب و طول عمر بالای دستگاه خریداری شده می باشد‌. محصولات بی کیفیت موجود در بازار هیچ کدام دارای گارانتی معتبر نیستند.

بهترین آنتن ها دارای سیستم تقویت کننده هستند. این مورد برای افرادی که کیلومترها با مراکز ارسال امواج فاصله دارند، بسیار مهم است.

خرید انواع آنتن هوایی

نکات مهم خرید آنتن هوایی

آنتن های هوایی به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم مصرفی منزل در انواع مختلف و برندهای گوناگون با قیمت های متفاوت وارد بازار شده اند. انتخاب سطح کیفیت مواد اولیه و تکنولوژی به کار رفته در آن ها از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت آنتن است.

اگر قصد خرید یک آنتن خوب و با کیفیت را دارید، باید بهترین برند را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. امروزه خرید آنلاین یکی از بهترین و بی دغدغه ترین روش ها برای خرید محصولات دیجیتال است.

برخی از نکات مهمی که هنگام خرید آنتن های هوایی تلویزیون باید به آن ها توجه کنید، عبارتند از:

 • نوع آنتن هوایی: آنتن‌ های داخلی و خارجی وجود دارند. آنتن‌ های خارجی معمولاً قدرت دریافت سیگنال بیشتری دارند، اما باید روی سقف یا دیوار نصب شود. اگر اجازه نصب آنتن خارجی ندارید، آنتن داخلی مناسب است.
 • قدرت سیگنال: آنتن با قدرت بالاتر سیگنال، توانایی دریافت بهتری دارد. اطمینان حاصل کنید که آنتنی با قدرت مناسب برای منطقه ‌ی شما انتخاب کنید.
 • محدودیت‌ های محیطی: عواملی مانند ساختمان‌ ها، درختان و تداخل‌ های الکترونیکی می‌ توانند سیگنال را مختل کنند. آنتن را در جایی نصب کنید که از این تداخل‌ ها کاسته شود.
 • قابلیت تظیم زاویه: برخی آنتن‌ ها قابلیت تنظیم زاویه دارند که به شما امکان می ‌دهد آنتن را به سمت منبع سیگنال بچرخانید.
 • پشتیبانی از فرمت ‌های مختلف: مطمئن شوید که آنتن انتخابی، قادر به دریافت فرمت‌ های مختلف سیگنال تلویزیونی مانند HD و k4 است.
 • قیمت و کیفیت: به قیمت آنتن توجه کنید، اما تنها بر اساس قیمت تصمیم نگیرید. آنتنی با کیفیت مناسب با توجه به نیازهای شما انتخاب کنید.
 • نصب و راه‌اندازی: اگر مهارت نصب آنتن ندارید، بهتر است از تکنسین ‌های حرفه ‌ای استفاده کنید تا نصب صحیح و بهینه را انجام دهند

مجموعه پیکاو کالا با هدف رساندن کالای با کیفیت با نازل ترین قیمت، ارائه دهنده انواع ريموت كنترل، سيم، فيش، رابط، محافظ برق، تبديل، انواع آنتن، پايه  براكت LCD و LED، قطعات الكترونيكي، ادوات نصب سيستم هاي صوتي و تصويري و كليه ي لوازم جانبي الكتريك و الكترونيك ، بصورت خرده و عمده می باشد.

سخن نهایی

در این مقاله به انواع آنتن و مدل های مختلف آنتن هوایی پرداخته شد. همچنین نکاتی درخصوص خرید آنتن هوایی ذکر شد که توصیه می گردد به آن ها توجه داشته باشید. برای دریافت هرگونه راهنمایی در زمینه خرید آنتن نیز می توانید با همکاران ما در پیکاو کالا در ارتباط باشید.

پیکاوکالا

منبع:  electronics-notes

سوالات متداول

 • آنتن های هوایی به چند دسته تقسیم می شوند؟

آنتن های هوایی تلویزیون به دو دسته ی کلی انتن هوایی ثابت و آنتن گردان تقسیم می شوند. که هر کدام ویژگی و مزایای خود را دارند.

 • آنتن های تلویزیون به طور کلی چند نوع هستند؟

انواع آنتن تلویزیون عبارتند از: آنتن هوایی، آنتن رومیزی، آنتن سرخود و آنتن میله ای.

مقایسه کالاها