پیکاوکالا فروشگاه اینترنتی ملزومات الکتریک و الکترونیک
تلفن همراه: 09124679031
جستجو

روش استفاده از کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل V-1190

روش استفاده از کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل V-1190

امروزه در کشورمان ایران به دلیل تحریم های بین المللی با هجوم برندهای مختلف وارداتی مواجه هستیم که اغلب این نوع وسایل توسط واردکنندگان شخصی وارد ایران می شوند و از سازوکار لازم برای پشتیبانی و یا نمایندگی مناسب برای تامین لوازم یدکی برخوردار نیستند. همین امر مصرف کنندگان این نوع وسایل را برای تعمیرات و تامین لوازم یدکی مورد نیاز با مشکلات متعددی روبرو ساخته است.

یکی از لوازم یدکی مورد نیاز برای استفاده از تلویزیون های LCD و LED، کنترل این نوع دستگاه ها می باشد، اغلب کارایی دستگاه های جدید توسط ریموت کنترل قابل انجام است و بدون وجود کنترل نمی توان از تلویزیون های LED جدید به درستی استفاده کرد و مشکل زمانی برجسته می شود که کنترل دستگاه مورد نظر در بازار موجود نباشد.

کار با کنترل همه کاره تلویزیون

جهت رفع این مشکل کنترل هایی وارد بازار ایران شده اند که آن ها را کنترل همه کاره می نامند. کنترل های همه کاره در چند نوع مختلف در بازار ایران موجود هستند.

1- کنترل همه کاره تلویزیون

2-کنترل همه کاره گیرنده دیجیتال

3- کنترل همه کاره دستگاه DVD

4-کنترل همه کاره ویدئو پرژکتور

5- کنترل همه کاره تلویزیون LCD و LED

6- کنترل همه کاره دستگاه گیرنده مرکزی

7- کنترل همه کاره کولر گازی مدل 112E

در این نوشتار قصد داریم کنترل همه کاره تلویزیون LED و LCD مدل 1190 را به شما معرفی نموده و روش استفاده از آن را بطور کامل برای شما خواننده ی گرامی توضیح دهیم .

کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل 1190

این کنترل که توسط شرکتی چینی تولید، و روانه ی بازار گردیده با بیش از 2500 کد فرکانس، می تواند بیشتر نیاز مصرف کنندگانی که به هر دلیلی کنترل اورجینال دستگاه خود را از دست داده و نمونه اصلی آن را در بازار نمی یابند، بر طرف نماید.

کنترل همه کاره LED مدل 1190 دارای دکمه های YouTube ، NETFLIX و Smart است که این دکمه ها روی تلویزیون های LED جدید، کاربرد فراوانی دارند و جهت استفاده از شبکه ی اینترنت واجب می باشند، این امکان در بیشتر ریموت کنترل های همه کاره ی قدیمی وجود ندارد.

جنس قاب کنترل همه کاره LED مدل 1190 از نوع مواد ABS نو و بسیار مرغوب است، که همین مسئله باعث برتری این نوع کنترل همه کاره نسبت به سایر کنترل های موجود در بازار می شود. همچنین جنس دکمه های این کنترل نیز از مواد نو، نرم و با انعطاف بالا می باشد، که همین امر باعث می شود که گرافیت انتهای دکمه ها به راحتی با مدار داخلی اتصال برقرار کرده و استفاده از این نوع کنترل به راحتی و با کمترین فشار صورت گیرد.

کار با کنترل تلویزیون

طریقه استفاده از کنترل همه کاره LED مدل V-1190

این نوع کنترل به 5 روش روی تلویزیون های مختلف، قابل تنظیم و استفاده می باشد.

روش اول

در روش اول که داخل بروشور این کنترل نیز، آن را به روشنی می توان دید، این است که دکمه ی SET را با هر کدام از دکمه های دیگر همزمان بفشارید، کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل V-1190 روی یکی از فرکانس های جهانی برندهای معروف تنظیم و ست شده و روی آن دستگاه قابل استفاده می باشد.

بعنوان مثال چنانجه دکمه ی SET را همزمان با دکمه ی 1 بفشارید، این کنترل به کنترل LG تبدیل می شود و یا اگر دکمه ی SET را با دکمه ی 9 همزمان بفشارید کنترل همه کاره 1190 به کنترل HITACHI و SANYO تبدیل می شود و .......

در نوشتار زیر می توانید نمونه آن را ببینید:

SET+1= LG , SET+2=SONY , SET+3=SAMSUNG , SET+INFO=AOC-1 , SET+0=TCL یا KONKA

Method no 1 :

1, For common LCD brand . SET+1...2...3...4...5 light flash three times.
2, Remote keyboard for brand 

Example :

SET+1= LG ,    SET+2=SONY ,    SET+3=SAMSUNG ,    SET+INFO=AOC-1 ,    SET+0=TCL or  KONKA

روش دوم 

در روش دوم با استفاده از کدهای داخل بروشور می توان این کنترل را تنظیم کرد. چنانچه تصویر کنترل مورد نظرتان به همراه کد در بروشور موجود باشد، کار شما برای تنظیم بسیار راحت تر می شود.

برای استفاده از این روش می توانید بعد از پیدا کردن کد داخل بروشور، 2 عدد باطری نیمه قلمی سایز AAA داخل کنترل گذاشته، دکمه ی SET را همزمان با دکمه ی POWER بفشارید تا چراغ روی کنترل روشن گردد ( و روشن بماند ) بعد از اینکه کد سه رقمی مورد نظر را وارد کردید، چراغ روی کنترل خود به خود خاموش می شود. حال کنترل مورد نظر شما روی تلویزیون مورد نظر تنظیم گردیده است.

Method no 2 :

Setting whit Code :
1, if TV brand is not confirm , please find the code from the color instructions paper 

2, Press "SET" + "POWER" , light is on 

3, Press the code *** , light off , setting finish 

نمونه ای از کنترل تلویزیون

روش سوم 

این روش که به آن جستجوی یک کلید می گوییم (One Key Search) را هنگامی می توان استفاده کرد که در روش اول، برند دستگاهمان و در روش دوم تصویر کنترل دستگاه به همراه کد تنظیم در بروشور کنترل همه کاره 1190 موجود نباشد.

برای استفاده از سرچ یک کلید، ابتدا تلویزیون را روشن نموده و باطری ها را داخل کنترل می گذاریم، بعد از آن دکمه ی SET را بصورت ممتد نگه می داریم (انگشت خود را روی دکمه گذاشته و آن را رها نمی کنیم)، کنترل هر 2 ثانیه یکبار بصورت خودکار، فرکانسی را به سمت تلویزیون LED ما ارسال می کند، هر زمان که خط ولوم روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شد، قبل از اینکه کنترل فرکانس بعدی را ارسال کند دست خود را از روی دکمه ی SET بر می داریم و مجدد یکبار دکمه ی SET را فشار می دهیم. (این بار فقط بصورت لحظه ای و کوتاه دکمه ی SET را می فشاریم) تا فرکانس مورد نظر در کنترل ذخیره گردد.

بعد از انجام اعمال فوق کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل 1190 را روی تلویزیون مورد نظر تست کرده و از کارکرد آن مطمئن می شویم، چنانچه کار نکرد یا مشکلی وجود داشت ، اعمال فوق را مجددا تکرار کرده تا کنترل روی دستگاه مورد نظر تنظیم گردد.

Method 3 :

One Key Search :

If your remote picture not display on the color instructions paper , 

1, Please Press "SET" all the time , light will shines 

2, When the "Volume" display on TV , loosen the "SET" at once .

3, Check other keys working or not , if not , please come 1_2 again

روش چهارم 

این روش را One By One Search یا روش سرچ یک به یک می نامند. در این روش تمامی فرکانس ها یک به یک روی تلویزیون تست می گردند.

این روش را نیز هنگامی می توان استفاده کرد که در روش اول برند دستگاهمان و در روش دوم تصویر کنترل دستگاه به همراه کد تنظیم در بروشور کنترل همه کاره 1190 موجود نباشد.

برای استفاده از سرچ یک به یک نیز، ابتدا تلویزیون را روشن نموده و باطری ها را داخل کنترل می گذاریم، بعد از آن دکمه ی SET همزمان با دکمه ی POWER می فشاریم تا چراغ روی کنترل روشن شود، سپس یکبار دکمه ی CH+ را می فشاریم و به صفحه نمایش تلویزیون نگاه می‌کنیم ( هر بار که دکمه ی CH+ را می فشاریم، یک فرکانس جدید به سمت تلویزیون ارسال می گردد)، هر زمان که کانال تلویزیون عوض شد، مجدد یکبار دکمه ی SET را به تنهایی فشار می دهیم (فقط بصورت لحظه ای و کوتاه دکمه ی SET را می فشاریم)  تا فرکانس مورد نظر در کنترل ذخیره گردد.
دقت داشته باشید که این پروسه احتیاج به کمی زمان دارد، گاهی فرکانس مورد نظر به سرعت پیدا می‌شود و گاهی این پروسه تا ۲۰ دقیقه هم بطول می‌انجامد تا شما تمامی ۲۵۰۰ فرکانس را یک به یک روی تلویزیون خود تست کنید.

بعد از انجام اعمال فوق کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل 1190 را روی تلویزیون مورد نظر تست کرده و از کارکرد آن مطمئن می شویم، چنانچه کار نکرد یا مشکلی وجود داشت، اعمال فوق را مجددا تکرار کرده تا کنترل روی دستگاه مورد نظر تنظیم گردد.

Method 4 :

One By One Search:

1, Press "SET+POWER" light is on

2, Press "CH+" or "CH-" One By One times , when your LCD channel change , check other keys , 

3, If not working , please come 2 again .

نمونه ای از کنترل همه کاره تلویزیون

روش پنجم 

سرچ اتوماتیک است. از این روش هنگامی می‌توان استفاده کرد که با استفاده از روش های بالا نتوان عملیات تنظیم را به سرانجام رساند.

برای استفاده از سرچ اتوماتیک، ابتدا تلویزیون را روشن نموده و باطری ها را داخل کنترل می گذاریم، بعد از آن دکمه ی SET همزمان با دکمه ی POWER می فشاریم تا چراغ روی کنترل روشن شود، سپس، یکبار دیگر دکمه ی POWER را می فشاریم، در این زمان کنترل هر ۲ ثانیه یکبار فرکانس جدیدی بصورت اتوماتیک به سمت تلویزیون ما ارسال می‌کند و ما همزمان به صفحه نمایش تلویزیون نگاه می‌کنیم ( هر بار که چراغ روی کنترل چشمک می زند ، یک فرکانس جدید به سمت تلویزیون ارسال می گردد)، هر زمان که خط ولوم روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شد، به سرعت قبل از اینکه چراغ چشمک بزند و فرکانس تغییر کند، مجدد یکبار دکمه ی SET را به تنهایی فشار می دهیم (فقط بصورت لحظه ای و کوتاه دکمه ی SET را می فشاریم)  تا فرکانس مورد نظر در کنترل ذخیره گردد.

دقت داشته باشید که این پروسه نیز احتیاج به کمی زمان دارد، گاهی فرکانس مورد نظر به سرعت پیدا می‌شود و گاهی این پروسه تا ۱۳ دقیقه هم بطول می‌ انجامد تا کنترل تمامی ۲۵۰۰ فرکانس را یک به یک روی تلویزیون ارسال و تست کند.

بعد از انجام اعمال فوق کنترل همه کاره تلویزیون LED مدل 1190 را روی تلویزیون مورد نظر تست کرده و از کارکرد آن مطمئن می شویم، چنانچه کار نکرد یا مشکلی وجود داشت ، اعمال فوق را مجددا تکرار کرده تا کنترل روی دستگاه مورد نظر تنظیم گردد.

 

Method 5 :

Automatic Search:

1, Press "SET+POWER" light is on

2, Press "POWER" again , light will shines One By One times , until the Volume display on your TV .

3, Press "SET" light off , setting finish .

Attention please: After setting , Better lock the system .
( "SET+OK" lock and unlock )

 

توجه توجه : چنانچه عملیات تنظیم موفقیت آمیز بود، جهت از بین نرفتن فرکانس و حفظ شدن آن برای همیشه باید کنترل را قفل کرد، برای قفل کردن کنترل دکمه ی SET را همزمان با OK می فشاریم تا کنترل مورد نظر قفل گردد، چنانچه احتیاج به تغییر فرکانس داشتیم مجدد دکمه ی SER را همزمان با دکمه ی OK فشار می دهیم تا قفل کنترل باز شده و قابل تنظیم مجدد باشد.

سخن پایانی

کنترل همه کاره LED مدل V-1190 روی بیشتر تلویزیون‌های LED و LCD قابل استفاده می باشد، شما می‌ توانید این کنترل را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت از فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا تهیه فرمایید.

پیکاوکالا

 

نظر خود را بنویسید

whatsapp