RSS پست‎های وبلاگ "1402" "خرداد"

کامل ترین مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت

همان طور که می ‌دانید، ظاهر تلویزیون ها برای مشتری ها به شدت حائز اهمیت است و به همین خاطر طراحان و تولیدکنندگان تلویزیون سعی می کنند تا مدل های مختلفی را از محصولات خود به دست مخاطبانشان برسانند و رضایت آن ها را به دست آورند.

امروزه تلویزیون های منحنی رقیب سرسختی برای تلویزیون های تخت محسوب می شوند و یک راهنمای مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت پیش از خرید می تواند شما را با آن ها به خوبی آشنا کند. برای آگاهی از این تفاوت ها تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید.

مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت

همه ما می دانیم که تلویزیون های منحنی به تازگی در سطح بازار روانه شده اند و در همین مدت زمان اندک توانسته اند نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کنند. اما باید بدانید هر محصولی دارای طرفداران و منتقدان بسیاری است که این موضوع را نباید نادیده گرفت. تلویزیون های تخت نیز از جذابیت و مزایای بسیاری برخوردارند و معمولاً بر روی دیوار نصب می شوند و می توانند تصاویر را به طور فوق العاده ای به رخ مشتری های خود بکشند.

بسیاری از افراد ممکن است دغدغه مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت را داشته باشند. در پاسخ به این دغدغه باید بگوییم تفاوت این دو تلویزیون در زاویه دید و سایز بندی آنها است که در ادامه به طور کامل هر مورد را شرح خواهیم داد.

اگر نیاز به خرید محافظ صحه نمایش دارید، مجموعه پیکاوکالا مدلی را به شما ارئه می دهد که برای هر دو تلویزیون تخت و منحنی کاربردی است. این باعث می شود تا متحمل هزینه اضافی برای قیمت محافظ صفحه تلویزیون نگردید.

مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت

سایز بندی تلویزیون

یکی از مهمترین نکاتی که به هنگام مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت باید آن را مد نظر تان قرار دهید، سایز بندی تلویزیون ها است. به هنگام خرید تلویزیون های تخت، افراد با توجه به بودجه و متراژ منزل خود یک سایز مشخص را برای تلویزیون انتخاب می کند و سپس به خریداری آن می پردازند. قطعاً به هنگام خرید تلویزیون های تخت می توانید آن را در سایز های مختلف خریداری کنید، اما این موضوع برای تلویزیون های منحنی صدق نمی کند.

تلویزیون های منحنی به دلیل طراحی منحصر به فرد خود در سایزهای کمتر از ۴۰ اینچ به هیچ وجه تولید نمی شوند و نمی توان آنها را در سطح بازار یافت. اگر منزل شما از متراژ پایینی برخوردار است و قادر به پرداخت هزینه های بالا نخواهید بود، می توانید تلویزیون های تخت را برای خریداری انتخاب کنید.

 اگر هم از نظر متراژ و بودجه مشکلی ندارید در راهنمای مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت، خریداری تلویزیون های بزرگ منحنی به شدت پیشنهاد می شود. چرا که این تلویزیون ها می‌توانند جذابیت بالایی را برای دکوراسیون منزل شما به همراه داشته باشند.

زاویه دید

به هنگام مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت در خرید باید زاویه دید آنها را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تجربه خرید مناسبی را کسب نمایید. زاویه دید در تلویزیون های خمیده و منحنی می‌تواند بر روی اندازه و کیفیت تصاویر تاثیر گذار باشد. زاویه دید مستقیم کیفیت و اندازه تصاویر را تغییر نمی دهد. اما اگر بخواهید از زاویه دید غیر مستقیم به تلویزیون نگاه کنید قطعاً با انعکاس نور و همچنین کشیدگی بیش از اندازه تصاویر مواجه خواهید شد که ممکن است این موضوع برای شما چندان خوشایند نباشد. حال در تلویزیون های تخت از زاویه دید مستقیم و غیر مستقیم می توان تصاویر را در یک اندازه مشاهده کرد و هیچ تفاوتی در اندازه تصاویر با تغییر زاویه دید رخ نخواهد داد.

زاويه ديد تلویزیون های خمیده

مزایای تلویزیون منحنی و معایب تلویزیون منحنی

قطعا هر محصولی مزایا و معایبی دارد. بررسی و دانش درخصوص مزایا و معایب تلویزیون منحنی شما را در مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت یاری می کند.

مزایا

پیش از آنکه بخواهید به خریداری تلویزیون های خمیده بپردازید، باید از مزایا و معایب آن به خوبی آگاه باشید. هرچند تا این قسمت از مقاله متوجه برخی از ایرادات و همچنین مزایای تلویزیون های خمیده شده اید، اما برای اطمینان خاطر آن ها را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

طراحی منحصر به فرد

اولین مزیتی که باعث می شود در مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت افراد به خریداری تلویزیون های منحنی بپردازند، طراحی منحصر به فرد و پیشرفته این محصول می باشد. انحنای بسیار زیبای تلویزیون های خمیده می‌تواند نظر اکثر افراد را به خود جلب کند و دکوراسیون منزل را بهبود ببخشد. اگر ظاهر و چیدمان منزل برایتان بسیار حائز اهمیت است، می توانید خریداری تلویزیون های منحنی را مد نظر قرار دهید.

استحکام بالا

از دیگر مزایای تلویزیون های منحنی در مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت می توان به استحکام بالای آنها اشاره کرد. فریم مورد استفاده در تلویزیون های منحنی معمولاً از جنس پلاستیک فشرده بوده و می‌تواند در برابر ضربات به خوبی عمل کند و همچنین از خراب شدن محصول جلوگیری نماید. این در حالی است که ضخامت تلویزیون های منحنی بسیار کم بوده و جلوه ناخوشایندی را برای محصول به وجود نمی آورد.

اتصال آسان و سریع

تلویزیون های منحنی دارای پورت های متعدد بوده و به همین خاطر می توان گفت اتصال به آن نسبتاً سریع و آسان است. افرادی که در لپ تاپ و گوشی هوشمند خود به تماشای فیلم و بازی می پردازند، می‌توانند تلویزیون های خمیده را خریداری نموده و تلفن خود را به تلویزیون متصل نمایند تا با کیفیت بالاتری به تماشای فیلم و بازی بپردازند.

مزایا و معایب تلویزیون منحنی

معایب این مدل در مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت

هر محصولی خالی از ایراد نیست و برای انتخاب بهتر باید از معایب کالا هم مطلع بود. كه به تك تك اين موارد می پردازيم.

قیمت بسیار بالا

اولین عیب تلویزیون های منحنی، قیمت نسبتاً بالای آن است که افراد را شوکه می کند و در بسیاری از مواقع آن ها را از خریداری این محصول پشیمان می نماید. اگر قیمت برایتان مورد اهمیت نیست، می توانید از این عیب چشم پوشی کرده و به خریداری تلویزیون های خمیده بپردازید.

کاهش کیفیت تصویر در صورت تغییر زاویه

از دیگر معایب تلویزیون های خمیده در  مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت می‌توان به کاهش کیفیت تصویر در صورت تغییر زاویه اشاره کرد. اگر قادر هستید همواره از زاویه دید مستقیم به تلویزیون خود نگاه کنید، می توانید به خریداری محصول مد نظر بپردازید و از مزایای آن بهره مند گردید.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، نکات مقایسه تلویزیون های منحنی و تخت بسیار آشکار بوده و تمامی مشتری ها باید آنها را مد نظر شان قرار دهند تا بتوانند تجربه مناسبی از خرید خود به دست آورند. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل با تفاوت این دو تلویزیون آشنا کرده و راهنمای جامعی را در انتخاب تلویزیون های خمیده و منحنی در اختیارتان قرار دهیم.

منبع:rtings

پيكاوكالا

سوالات متداول

معایب تلویزیون منحنی چيست؟

قیمت بسیار بالا و کاهش کیفیت تصویر در صورت تغییر زاویه از معايب اين مدل است.

آیا می توان از یک مدل محافظ صفحه برای هر دو تلویزیون منحنی و تخت استفاده کرد؟

بله محافظ هایی که مجموعه پیکاوکالا ارائه می دهد، دارای قسمتی است که آن را برای هر دو مدل صفحه مناسب می سازد.

 

 

 

آموزش دقیق تعمیر کنترل تلویزیون

یکی از لوازم جانبی پرکاربرد تلویزیون کنترل یا ریموت آن است که برای تغییرکانال ها و تنظیم صدا از آن استفاده می کنند. به کمک کنترل می توانیم تنظیمات دلخواه را اعمال کنیم. اگر ریموت دچار مشکلی بشود باید برای تعمیر کنترل تلویزیون اقدام کنیم. چرا که امروزه استفاده از تلویزیون های هوشمند به وسیله این ریموت کنترل ها امکان پذیر است.

اکثر لوازم برقی در منزل از طریق همین کنترل ها قابل تنظیم هستند مانند کولرهای گازی، لوازم برقی صوتی و تصویری و... که باید در مراقبت از آن ها دقت کافی را داشته باشیم. گاهی اوقات علی رغم مراقبت و نگهداری، این ریموت کنترل ها دچار مشکل می شوند که بهتر است برای تعمیر آن ها حتما از یک متخصص کمک بگیریم. این وسیله های کوچک و به نظر ساده در استفاده از وسیله های برقی می توانند مهم و تاثیر گذار باشند. همچنين يكی از علل فروش کنترل ماهواره خرابی كنترل اصلي آن است كه با مطالعه اين مقاله می توانيد به تعمير آن بپردازيد.

رایج ترین علل خرابی کنترل تلویزیون

کنترل تلویزیون در طول روز به دفعات مورد استفاده قرار می گیرد  و بیشتر در معرض آسیب و خرابی می باشد. در ادامه به چند مورد از عوامل مهم در خرابی که شما را در تعمیر کنترل تلویزیون یاری می کند، می پردازیم .

1-خراب شدن مدارهای داخلی، در اثر گرد و غبار و ضربه و سقوط

2-معیوب بودن باتری های کنترل که باعث خراب شدن دکمه ها می شود.

3- قرار گرفتن کنترل در معرض دمای بالا که باعث خراب شدن باتری ها و به اصطلاح سولفاته شدن آنها می شود.

4- خرابی سنسور مادون قرمز کنترل که از اصلی ترین قسمت های ریموت می باشد.

جهت تعمیر کنترل تلویزیون پیش از مراجعه به تعمیرکار ابتدا باتری های آن را چک کنید و از سلامت آن ها مطمئن شوید.

 

تعمیر انواع کنترل های تلویزیون

 

 تمام شدن باتری ریموت کنترل

یکی از دلایل کار نکردن ریموت کنترل ها، باتری آن می باشد. باتری خیلی زود فاسد یا کم انرژی می شود. اکثر مواقع با تعویض باتری مشکل شما حل خواهد شد.  اما این نکته را در نظر داشته باشید که نحوه قرار دادن باتری داخل ریموت خیلی مهم است و قطب مثب و منفی آن را در نظر بگیرید.

باتری ها دارای سرب اسیدی هستند و یکی از عوامل سولفاته شدن در باتری ها نیز سر رسید انقضای آن ها یا حرارت بالای محیط می باشد. در یک فرآیند، انرژی شیمیایی به الکتریکی تبدیل می شود اسید سولفوریکی که در باتری وجود دارد به وسیله باتری هم تخلیه می شود. سولفات موجود، صفحات را با واکنش الکتروشیمیایی می پوشاند تا واکنش شیمیایی را کاهش دهد.

استفاده نکردن از باتری های قلمی برای مدت طولانی باعث سولفاته شدن آن می شود. توصیه می شود قبل از اینکه باتری ها فاسد شوند و کار به تعمیر کنترل تلویزیون بکشد، باتری ها را از داخل ریموت خارج کنید.

نحوه اطمینان از خرابی ریموت کنترل

هنگامی که با کار نکردن ریموت کنترل ها مواجه می شویم ابتدا باتری ها را چک می کنیم تا از وضعیت آن ها مطمئن شویم. ولی برای تست سلامت ریموت کنترل باید چند روش را امتحان کنید که در ادامه توضیحاتی در مورد آن ها خواهیم داد. اگر این مراحل را انجام دادید و به نتیجه ای نرسیدید بهتر است برای تعمیر کنترل تلویزیون از یک متخصص کمک بگیرید.

تست ریموت کنترل از طریق رادیو

کنترل را کنار رادیوی روشن قرار دهید و دکمه های آن را فشار دهید اگر رادیو دچار پارازیت شد کنترل شما سالم است.

تست کنترل از طریق دوربین موبایل

ریموت ها برای ارسال سیگنال از مادون قرمز استفاده می کنند که با چشم نمی توانیم ببینیم. بهترین راه تست آن استفاده از دوربین موبایل است که فرکانس پایینی دارد.

تمیز کردن مدارهای ریموت

گاهی وارد شدن غبار یا مایعات به داخل ریموت باعث می شود تا دکمه ها به خوبی کار نکنند یا مدارها دچار مشکل بشوند. در این مواقع به وسیله چاقو قاب ریموت کنترل را باز کنید و با احتیاط دکمه های پلاستیکی را بیرون آورده و با الکل تمیز کنید.

آلودگی ها را هم از روی مدار چاپی پاک کنید سپس هر قطعه را سر جای خود قرار داده و قاب ریموت را ببندید و بعد کنترل را تست کنید. تا از نیاز به تعمیر کنترل تلویزیون آگاه گردید. شما از این روش ها می توانید برای تست سلامت سایر ریموت های کولر گازی و رسیور و ... استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن ریموت کنترل

 

ایراد در برد دستگاه گیرنده

گیرنده های دیجیتال یا دستگاه های برقی مانند کولر گازی و رسیورها ممکن است دچار مشکل شده باشند و ریموت روی آن ها تاثیری نداشته باشد. بطور مثال در رسیورهای دیجیتالی یک برد تغذیه وجود دارد که از چندین قطعه الکترونیکی تشکیل شده اند اشکال در هرکدام از این قطعات باعث می شود تا ریموت نتواند تنظیمات و تغییراتی را اعمال کند و نیاز به تعمیر کنترل تلویزیون باشد.

یکی از مواردی که باید در تعمیر کنترل تلویزیون به آن توجه داشت، برد آن است. ایراد در برد دستگاه های دیجیتالی فرمان را از ریموت دریافت نمی کند بنابراین بهتر است در قدم اول ریموت ها را چک کنید و بعد به سراغ چک کردن برد دستگاه بروید. از آنجایی که این کار تخصصی است باید از تعمیرکار دستگاه های دیجیتالی کمک بگیرید.

نحوه تعمیر دکمه ها

شاید برای شما پیش آمده باشد که در حین استفاده از ریموت کنترل، احساس کنید به درستی کار نمی کند و عملکرد ضعیفی دارد. حتی بعد از تعویض باتری ها مشکل شما رفع نمی شود. این دسته از مشکلات که باعث می شود شما برای تعمیر کنترل تلویزیون به تعمیرکار لوازم دیجیتال مراجعه کنید، مربوط به ایرادات مدار و دکمه های صفحه کنترل می باشد.

قاب کنترل را باز کنید و همانطور که قبلا توضیح دادیم قطعات را از داخل قاب بیرون بیاورید. بهترین وسیله برای تمیز کردن دکمه ها الکل و برس کوچک است. پارچه ای از جنس کتان را به الکل آغشته کنید و آن را روی صفحه دکمه ها قراردهید و با برس به آرامی روی دکمه ها بکشید. در اغلب مواقع این کار باعث رفع مشکل می شود.

 مراقبت و نگهداری از ریموت کنترل

ریموت کنترل یکی از وسیله های پر استفاده در منزل می باشد. برای مراقبت از آن ها بهترین راه، استفاده از محافظ های کنترل می باشد. این کاورهای پلاستیکی ریموت کنترل را از هر نوع ضربه، ورود گرد و غبار و مایعات محافظت می کنند. یکی دیگر از راههای محافظت و نگهداری از ریموت ها، تعویض به موقع باتری های می باشد. این چند کار ساده می تواند شما را از تعمیر کنترل تلویزیون و ریموت کنترل های دیگر در منزل بی نیاز کند.

تعمیر کنترل تلویزیون

سخن پایانی

در این مقاله علل مختلف خرابی و نحوه تعمیر کنترل تلویزیون شرح داده شد. سعی کنید به ترتیب، موارد گفته شده را انجام دهید. اگر ریموت کنترل شما غیر قابل تعمیر است، برای خرید کنترل تلویزیون می توانید از طریق سایت پیکاو کالا اقدام کنید.

سوالات متداول

مرکز تعمیر کنترل تلویزیون در تهران كجاست؟

شما می توانيد برای خرید کنترل تلویزیون و يا تعمير آن با كارشناسان پيكاوكالا در ارتباط باشيد.

علت کار نکردن دکمه کنترل تلویزیون چيست؟

يكی  از علل اين اتفاق كثيفی كنترل است كه بايد ابتدا تميز و چك شود.

 

سیر تا پیاز کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

 شرکت LG به عنوان یکی از معروف ترین و قدیمی ترین شرکت فعال در زمینه تولید انواع مختلف محصولات خانگی شناخته می شود. این شرکت به تازگی از سیستم‌های صوتی جدیدی رو نمایی کرد که در همان با ابتدا استقبال بی نظیر مردمان سرتاسر دنیا مواجه شد. اولین چیزی که در این سیستم های صوتی به چشم می خود برخورداری از یک کیفیت صدای شگفت‌انگیز است. علاوه بر کیفیت بالای پخش صدا، سیستم های صوتی جدید LG از قابلیت ها و ویژگی های بسیار بیش تری برخوردارند.

بسیاری از مردم ایران هم مانند سایر مردم جهان این محصول شگفت انگیز LG را خریداری کرده اند. اما مشکلی که اکثرا با آن دست و پنجه نرم می کنند، در رابطه با کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی است. با اینکه خود شرکت LG در دفترچه راهنمای محصول تمام آنچه را که باید از کلید های دستگاه بدانید برای شما شرح داده است. اما ما نیز یک راهنمای کامل و آموزش جامع با زبان فارسی برای شما آماده کرده ایم. تا هر آنچه را که در مورد کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی لازم است، بدانید و از دستگاه خود به بهترین شکل استفاده کنید. مطالعه این مقاله اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس در ادامه با ما همراه باشید. همچنین برای خرید کنترل ماهواره و خرید کنترل تلویزیون می توانید از طریق سایت پیکاوکالا اقدام کنید.

عملکرد پورت USB در سیستم‌های صوتی

دو پورت USB بر روی پنل این دستگاه تعبیه شده است. شما می توانید با استفاده از یک فلش آهنگ های مورد نظر خود را با فرمت MP3 پخش کنید. از آن گذشته شما می توانید موزیک داخل سی دی صوتی را به همراه افکت‌های مختلفی که برای صدا انتخاب می‌کنید، ضبط کنید.

  Function  درکلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

برای انتخاب ورودی‌ها باید از کلید Function استفاده کنید. با هر بار فشار دادن این کلیک ورودی سیستم صوتی تغییر خواهد کرد. این دستگاه از ورودی های زیر پشتیبانی می کند:

LG TV در کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

این ورودی مختص اتصال به تلویزیون های LG است. شما می توانید از طریق این ورودی به صورت بی سیم، صدای تلویزیون خود را به سیستم صوتی انتقال دهید.

OPTICAL

ورودی OPTICAL زمانی استفاده می شود که قصد انتقال صدا از تلویزیون به سیستم صوتی با استفاده از کابل اپتیکال را داشته باشید.

FM

اگر سیستم صوتی شما بر روی این ورودی باشد، می توانید با وصل کردن یک انتن به سیستم صوتی از کانال های رادیویی استفاده کنید.

CD

پخش دیسک های صوتی از طریق سیستم صوتی LG با استفاده از ورودی CD امکان پذیر است.

USB1 و USB2

اگر می خواهید سیستم صوتی محتوا داخل فلش را پخش کند باید ورودی دستگاه شما بر روی حالت USB باشد.

BT در کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی 

شما با دستگاه جدید LG می توانید آهنگ های گوشی خود را نیز پخش کنید. برای این کار فقط کافی است که از ورودی USB بهره بگیرید.

کلیدهای مربوط به ولوم صدا

این مورد از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی بر روی دستگاه کامل مشخص هستند و بر روی آن ها کلمه VOL نوشته شده است. شما با بهره گیری از این کلید ها می توانید صدای سیستم صوتی خود را افزایش یا کاهش دهید.

بر روی این دستگاه ها یک کلید دیگر به اسم MIC/GUITAR برای کنترل میزان صدا تعبیه شده است. از این کلید زمانی استفاده می کنند که وسیله های دیگر مانند میکروفون یا گیتار به دستگاه وصل باشد. شما از طریق کلید MIC/ GUITARمی توانید میزان صدای میکرو، گیتار یا سایر وسیله های متصل شده به سیستم صوتی را افزایش یا کاهش دهید.

کلیدهای مربوط به ولوم صدا

کلیدهای  DJ PAD

اگر اهل جشن های بزرگ یا دورهمی های شلوغ هستید، DJ PAD از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی برای شما بسیار کاربردی خواهند بود. در سیستم صوتی LG برای حالت DJ، 3 کلید مختلف تعبیه شده است و شما می توانید از سه آن ها برای پخش موزیک استفاده کنید. سه کلید DJ PAD، شامل گزینه های CLUB،  DRUM و USER می شوند. شما می توانید بقیه تنظیمات مربوط به حالت DJ را از طریق نرم افزار انجام دهید.

دکمه  VOICE CANCELLER از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

یکی از جذاب ترین ویژگی سیستم صوتی جدید LG برخورداری از VOICE CANCELLER است. این ویژگی به قدری برای مردم جذاب بود که بسیاری علت خرید سیستم صوتی LG را استفاده از این ویژگی بیان کرده اند. توجه داشته باشید که برای استفاده از حالت VOICE CANCELLER باید از آهنگی استفاده کنید که قابلیت کارائوکه داشته باشد. در این صورت شما می توانید صدای خواننده را از آهنگ حذف کرده و با کمک گرفتن از یک میکروفون خودتان با بیت آهنگ بخوانید.

کلیدهای CHANGER  KEY

با استفاده از دکمه CHANGER  KEY از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی می توانید در هنگامی که میکروفون به دستگاه وصل است صدای آن را کنترل کنید. این کلید ها به شما کمک می کنند تا صدای خروجی از میکروفون را بم یا زیر کنید. توجه داشته باشید که برای بم تر کردن صدا کافی است تا کلید سمت راست را فشار دهید. کلید سمت چپ نیز صدا را زیر تر می کند.

دکمه VOICE EFFECTS  و MIC ECHO

این قابلیت سیستم صوتی نیز برای زمانی که از میکروفون استفاده می کنید به درد می خورد. در واقع با استفاده از دکمه VOICE EFFECTS  از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی می توانید افکت های صوتی مختلفی را بر روی صدای خود قرار دهید. با فشردن دکمه MIC ECHO می توانید میزان اکو صدای خروجی از میکروفون را تنظیم کنید.

گزینه SEARCH از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی

هنگام استفاده از فلش برای پخش موسیقی ممکن است به دنبال آهنگ خاصی بگردید. بی شک گشتن بین آهنگ های مختلف برای پیدا کردن یک آهنگ مورد نظر کار بسیار سختی است. حال فکر کنید تعداد آهنگ های شما بسیار زیاد باشد. در این صورت پیدا کردن یک آهنگ تقریبا غیر ممکن می شود. با استفاده از گزینه SEARCH شما می توانید تعداد فولدر ها و آهنگ هاید داخل فلش را مشاهده کنید و آهنگ مد نظرتان را به سادگی از بین آن ها پیدا کنید.

گزینه SEARCH كنترل ال جي

SPECIAL EQ /  BASS / BLAST

شما می توانید با استفاده از این گزینه از کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی، برای موزیک روی دستگاه اکولایزرهای پیش فرض انتخاب کنید. همچنین با استفاده از کلید USER/EQ که در پایین این سلکتور است، می توانید به صورت دستی و با کلید چرخشی داخل این سلکتور، با توجه به سلیقه خود و به طور دلخواه تنظیمات را انجام دهید.

گزینه   TWIN  

اگر به غیر از این دستگاه سیستم صوتی دیگری دارید که از برند LG است می توانید دو دستگاه را به هم وصل کرده و موزیک را به طور هم زمان از هر دو تای آن ها بشنوید. برای اتصال دو دستگاه به هم از گزینه های MAIN و OTHER استفاده می کنند. گزینه MAIN کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی برای دستگاه اصلی و گزینه OTHER برای دستگاه دیگر بکار می رود.

روش استفاده از برنامه LG XBOOM

پس از نصب این برنامه بر روی گوشی خود می توانید سیستم صوتی را هر طور که می خواهید و به سادگی کنترل کنید. پس از ورود به برنامه کلید پاور را مشاهده خواهید کرد که برای خاموش و روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شما می توانید میزان ولوم سیستم صوتی را تنظیم کنید.

از دیگر کاربرد های پس برنامه LG XBOOM تنظیم اکولایزرها، تنظیمات مربوط به بخش DJ و استفاده از افکت‌های متفاوت است. در واقع استفاده از برنامه LG XBOOM راحت تر از فشردن کلیدهای سیستم‌های صوتی جدید ال جی بوده و امکانات بیش تری را برای شما فراهم می کند.

برنامه LG XBOOM

منبع: lifewire

پیکاوکالا

سوالات متداول

  • LG XBOOM چه کاربردی دارد؟

کاربرد های پس برنامه LG XBOOM تنظیم اکولایزرها، تنظیمات مربوط به بخش DJ و استفاده از افکت‌های متفاوت است.

  • گزینه   TWIN چه کاربردی دارد؟

  • برای اتصال دو دستگاه صوتی ال جی به هم كاربرد دارد.