RSS پست‎های وبلاگ "1400" "دی"

چگونه از کنترل همه کاره LCD مدل 1210 استفاده کنیم ؟

با توجه به اینکه تعداد شرکتهای سازنده دستگاه های صوتی و تصویری در سالهای اخیر افزایش یافته اند و به تبع آن تنوع برندهای تولیدی نیز افزایش یافته است بلاشک نیاز مشتریان به ریموت کنترل هم به عنوان وسیله ای مصرفی رو به افزایش است . اگر به این مسائل توجه کنیم میبینیم که به دلیل عدم پشتیبانی برخی از محصولات وارداتی توسط اشخاص و یا شرکتهای وارد کننده برخی از مدلهای کنترل بسیار کمیاب و در بعضی موارد کاملا نایاب هستند و از آنجا که تنظیمات اکثر دستگاههای جدید توسط ریموت کنترل صورت میگیرد مصرف کنندگان این قبیل محصولات با مشکل استفاده از دستگاهشان به دلیل عدم وجود ریموت کنترل هستند . در اینگونه موارد برای رفع مشکلات این چنینی میتوان از کنترل های همه کاره بهره جست . یکی از این ریموت ها کنترل همه کاره LCD مدل 1210 میباشد . کنترل دستگاههای مختلف دارای فرکانسهای مختلف و متفاوتی میباشند و این مدل کنترل قابلیت تغییر فرکانس را با استفاده از آی سی متغیر دارا میباشد .

روش ست کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 یا مادر ال سی دی به چه شکل است ؟


یکی از مدلهای کنترل مادر ال سی دی ، کنترل همه کاره LCD مدل 1210 میباشد . این مدل ریموت کنترل با دو عدد باطری نیمه قلمی AAA فعال میگردد و آنرا را به چهار روش میتوان روی تلویزیون LCD و LED تنظیم و استفاده نمود .

New RM-L1210+F is the latest design model , Have add new setting way with Code & Brand . Use for most kinds of LCD/LED remote control . It hs the original quality with New ABS & Memory IC . Easy and Convenient

ست کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 یا مادر ال سی دی بر اساس برند دستگاه

گر پشت قاب کنترل همه کاره LCD مدل 1210 را نگاه کنید جدولی میبینید که در آن نام برند نوشته شده و در این جدول کاملا مشخص گردیده که کدام کلیدها را باید با هم بفشارید تا فرکانس کنترل روی برند مورد نظر تنظیم گردد ، بعنوان مثال : اگر تلویزیون LCD شما برند LG باشد ، بعد از گذاشتن باطری داخل کنترل اگر دکمه ی SET را با دکمه ی 1 بصورت همزمان بفشارید ، چراغ قرمز روی کنترل 2 بار چشمک میزند و بطور اتوماتیک روی فرکانس LCD ال جی تنظیم میگردد .

SET+1= LG

1- For common LCD brand . SET+1...2...3...4...5...   Light flash three times 

2- Remote keyboard for brand 

SET+1=LG / SET+2=SONY / SET+3=SAMSUNG / SET+4=SHARP / SET+5=Panasonic / SET+6=TOSHIBA & JVC / SET+7=PHILIPS / SET+8= Haier / SET+9=HITACHI & SANYO / SET+0=TCL & KONKA / SET+F1=WALTON / SET OTHER BRANDS

ست کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 با استفاده از کد دفترچه ی راهنما :

چنانچه برند تلویزیون شما در جدول برندها نبود میتوانید کد سه رقمی مربوط به فرکانس کنترل خود را از روی دفترچه ی راهنمای مربوط به کنترل پیدا نموده و آن را به روش زیر در کنترل همه کاره LCD مدل 1210 وارد کنید .

ابتدا دکمه ی SET و POWER را بصورت همزمان با یکدیگر فشار میدهید تا چراغ قرمز روی کنترل بورت یکسره روشن گردد ، سپس کد سه رقمی که در دفترچه پیدا کرده بودید را وارد میکنید ، بعد از وارد کردن کد ، چراغ LED قرمز بصورت اتوماتیک خاموش میگردد و کنترل آماده ی کار روی دستگاه شما میباشد .

1- If TV brand is not confirm , please find the code from the color instructions paper

2- Press  "SET+POWER" , Light is on

3- Press three code --- , light off , setting finish

ست کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 با استفاده از سرچ دستی :

اگر تصویر کنترل و کد مورد نظر آن را در دفترچه ی داخل کنترل نیافتید ، اصلا نگران نباشید ، میتوانید از جستجوی فرکانس دستی استفاده کرده و کنترل همه کاره LCD مدل 1210 را طبق دستورالعمل زیر ، روی تلویزیونتان تنظیم کنید .

ابتدا تلویزیون خود را روشن کنید و کنترل را روبروی تلویزیون بگیرید و دکمه ی SET و POWER را بصورت همزمان نگه دارید تا چراغ LED قرمز روی کنترل روشن گردد سپس هر 3 یا 4 ثانیه یکبار دکمه ی CH+ را یکبار میفشاریم با هر بار فشار دادن دکمه ی CH+ یک فرکانس جدید به سمت تلویزیون شما ارسال خواهد شد ، باید چشم خود را از صفحه ی تلویزیون برندارید تا هر زمان که کانال تلویزیون عوض شد ، مجدد دکمه ی ست را یکبار دیگر فشار داده و بردارید تا فرکانس مورد نظر در کنترل ذخیره گردد 

سپس کنترل را روی تلویزیون تست میکنید و اگر همه ی دکمه ها سر جای خود بود و روی تلویزیون کار میکرد یعنی پروسه ی تنظیم با موفقیت انجام شده و کنترل تنظیم گردیده و اگر تمامی دکمه ها کار نمیکرد باید مجدد اعمال بالا را تکرار کنید تا یکی از کدهای داخل کنترل همه کاره LCD مدل 1210 روی فرکانس تلویزیون شما تنظیم گردد .

One By One Search :

1- Press " SET+POWER " light is on 

2- Press " CH+ " or " CH- " one by one times , when Your LCD channel change , check other keys

3- If not working , please come 2 again

ست کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 با استفاده از سرچ اتوماتیک :

اگر استفاده از سرچ دستی برایتان سخت بود و زمان بالایی از شما گرفت ، میتوانید طبق روش زیر از جستجوی اتوماتیک برای تنظیم کردن کنترل همه کاره LCD مدل 1210 استفاده کنید .

ابتدا تلویزیون خود را روشن میکنید و کنترل را روبروی آن میگیرید و دکمه ی SET و POWER را بصورت همزمان با یکدیگر فشار میدهید تا چراغ قرمز روی کنترل بصورت یکسره روشن گردد ، سپس یکبار دیگر دکمه ی " POWER " را بفشارید ، در این حالت کنترل بصورت اتوماتیک هر 3 ثانیه یکبار فرکانس جدیدی به سمت تلویزیون شما ارسال میکند ، یادتان باشد که همزمان چشم خود را از صفحه ی تلویزیون برندارید تا هر زمان که علامت خط ولم صدا روی صفحه ی تلویزیون پدیدار شد ، قبل از اینکه فرکانس بعدی به سمت تلویزیون شما ارسال شود ، دکمه ی SET را یکبار فشار دهید تا تنظیمات فرکانس روی کنترل همه کاره LCD مدل 1210 ، ذخیره گردد .

سپس کنترل را روی تلویزیون تست میکنید و اگر همه ی دکمه ها سر جای خود بود و روی تلویزیون کار میکرد یعنی پروسه ی تنظیم با موفقیت انجام شده و کنترل تنظیم گردیده و اگر تمامی دکمه ها کار نمیکرد باید مجدد اعمال بالا را تکرار کنید تا یکی از کدهای داخل کنترل همه کاره LCD مدل 1210 روی فرکانس تلویزیون شما تنظیم گردد .

Automatic Search

1- Press " SET+POWER " light is on

2- Press " power " again , light will shines one by one times , until the " Volume symbol " display on your TV

3- Press " SET " light off , setting finish 

کنترل همه کاره LCD مدل 1210 را از کجا تهیه کنیم ؟

اگر شما هم کنترل دستگاه LCD خود را گم کرده اید و در یافتن کنترل تلویزیونتان با مشکل مواجه شدید ، نیاز به استفاده از کنترل همه کاره LCD مدل 1210 دارید این محصول گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه برای شماست ، یادتان باشد برای خرید این کنترل متحمل هزینه های بسیار گزاف نشوید ، شما میتوانید کنترل همه کاره LCD مدل 1210 را با بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت و معتبرترین گارانتی ، از فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا تهیه کرده و آنرا درب منزلتان تحویل بگیرید .

اکنون می توانید این محصول را از اینجا خریداری نمایید

هر گونه کپی فقط و فقط با ذکر منبع مجاز است 

 

چگونه از کنترل لرن 86 استفاده کنیم ؟

در سالهای اخیر تعداد ریموت کنترل های داخل منزل به دلیل وجود دستگاههای الکترونیکی مختلف  (مثل انواع DVD ها ، انواع تلویزیونها ، انواع اسپیکرها و انواع گیرنده های دیجیتال ) افزایش یافته و نیاز به استفاده از ریموت های کپی خور بیش از پیش احساس میشود ، کنترل لرن 86 یکی از همین ریموت کنترلهاست .

در برخی مواقع ممکن است کنترل اورجینال دستگاه شما کمیاب و یا نایاب باشد ، در چنین مواقعی نیز بهترین راه برای حفظ ریموت کنترل دستگاهتان استفاده از کنترل لرن 86 است . شما میتوانید فرکانس ریموت کنترل دستگاهتان را روی کنترل لرن 86 کپی کرده و با کنار گذاشتن کنترل اورجینال کمیاب خود ، آن را از آسیب ، شکستگی و خرابی برای همیشه مصون نگه دارید .

فکر میکنم ایده ی جالبی باشد که به جای داشتن تعداد زیادی کنترل درون منزل ، که دست و پا گیر هم هستند و با خراب شدنشان ممکن است متحمل هزینه های زیادی شوید ، با یک کنترل بتوان همزمان سه دستگاه را کنترل کرد .

چگونه فرکانس کنترل خود را روی کنترل لرن 86 کپی کرده و از آن استفاده کنیم ؟

برای استفاده از این کنترل ، ابتدا باید نوع دستگاه را انتخاب کنید ، اگر قسمت بالای کنترل را ببینید ، 3 دکمه ( TV  ، SAT و DVD )کنار دکمه ی POWER خواهید دید که درون یک کادر واقع شده اند .

بیایید تصور کنیم که بطور مثال شما میخواهید کنترل تلویزیون خود را روی کنترل لرن 86 کپی کنید . برای شروع ابتدا دو عدد باطری نیمه قلمی که از قبل تهیه کرده ایم داخل کنترل کپی خور قرار میدهیم و کنترل اصلی تلویزیون را هم که از قبل داخل آن باطری گذاشته ایم و آماده میباشد روبروی کنترل لرن 86 ( در فاصله ی 2 الی 5 سانتیمتری ) قرار میدهیم ، بعد از آن دکمه ی TV که داخل کادر بالاست را به مدت 3 ثانیه نگه میداریم تا چراغ قرمز روی کنترل لرن 86 روشن گردد ، سپس دکمه ی POWER را یکبار میفشاریم تا چراغ قرمز شروع به چشمک زدن کند و بلافاصله دکمه ی POWER کنترل اصلی را که قبلا روبروی کنترل گرفته ایم میفشاریم تا چراغ قرمز روی کنترل کپی خور 3 بار چشمک بزند ( 3 بار چشمک زدن چراغ قرمز روی کنترل لرن 86 نشان میدهد که عملیات کپی کردن دکمه ی POWER روی این کنترل به درستی صورت گرفته است ) وقتی چشمک تمام شد چراغ کنترل روشن میماند و منتظر است که شما دکمه ی بعدی را روی آن کپی کنید ( مثال : دکمه ی ولم + کنترل کپی خور را میفشارید و بعد از چشمک زدن چراغ قرمز ، سریعا دکمه ی ولم + کنترل اورجینال را میفشارید تا فرکانس آن دکمه کپی شده و چراغ قرمز روی کنترل 3 بار دیگر چشمک بزند و برای کپی کردن دکمه های دیگر به همان روش بالا عمل میکنیم تا تک تک دکمه های کنترل اورجینال روی کنترل لرن 86 کپی گردند ) ، هر زمان عملیات دکمه ها پایان پذیرفت ، یکبار دکمه ی TV را میفشارید تا عملیات ذخیره ی فرکانس با موفقیت کامل گردد . حالا کنترل لرن 86 شما برای استفاده روی تلویزیون آماده است . ( نکته : چنانچه هر یک از دکمه ها روی تلویزیونتان کار نکرد ، عملیات بالا را فقط برای آن یک دکمه مجدد تکرار کرده و بعد از اتمام عملیات یکبار دکمه ی TV را بفشارید .

با انجام دادن اعمال فوق فرکانس کنترل تلویزیون شما روی دکمه ی TV کنترل لرن 86 ذخیره شده و برای اینکه کنترل گیرنده دیجیتال خود را روی این کنترل کپی کنید ، این بار دکمه ی SAT را 3 ثانیه فشرده و مانند عملیات بالا را برای آن تکرار میکنید و بعد از کامل شدن عملیات کپی ، یکبار دکمه ی SAT را میفشارید تا عملیات ذخیره کامل گردد .

بعد از انجام اعمال مربوط به دکمه ی SAT حالا کنترل یک دستگاه دیگر شما هم روی کنترل لرن 86 کپی شده و آماده ی استفاده میباشد و نوبت آن است که کنترل دستگاه DVD خود را روی کنترل لرن 86 کپی کنید .

این بار دکمه ی DVD را 3 ثانیه فشرده و مانند عملیات بالا را برای آن تکرار میکنید و بعد از کامل شدن عملیات کپی ، یکبار دکمه ی DVD را میفشارید تا عملیات ذخیره کامل گردد .

با انجام دادن اعمال فوق حالا فرکانس کنترل تلویزیون شما روی دکمه ی TV فرکانس کنترل گیرنده دیجیتال شما روی دکمه ی SAT و فرکانس کنترل DVD خانگی شما روی دکمه ی DVD در کنترل لرن 86 ذخیره شده و آماده ی استفاده میباشد .

حالا هر زمان که خواستید از این کنترل روی تلویزیونتان استفاده کنید ، یکبار دکمه ی TV را فشار داده و از کنترل روی تلویزیونتان استفاده میکنید و هر زمان که خواستید از این کنترل روی گیرنده دیجیتالتان استفاده کنید ، یکبار دکمه ی SAT را فشار داده و از کنترل روی گیرنده دیجیتالتان استفاده میکنید و همین کار را نیز هنگام استفاده از کنترل روی دستگاه DVD تان تکرار میکنید .

شاید در ابتدا کار با کنترل لرن 86 کمی پیچیده به نظر بیاید ولی اگر یکبار از دستور العمل فوق استفاده کنید ، متوجه میشوید که کار با آن خیلی راحت تر از آن چیزیست که فکر میکردید .

دستور العمل استفاده از این کنترل به زبان انگلیسی نیز در زیر آمده است .

One-key Learning Remote Controller Instruction

1- Press TV/SAT/DVD about 3 seconds , LED dim to keep lighting 

2- Press the key need to learn , LED flash slowly , enter into receiving code state

3- Aim two launch head together on the same level , gap 2-5 cm . Press the being learn key for 1 second ( If the LED flash three times then keep lighting , it means success .)

4- If need to learn other keys , please repeat 2-3 steps .

5- Finish , press TV/SAT/DVD to save and exit , LED off .

NOTE : During the learn state , if no operation within 15 seconds , LED off and exit automatically .

نکته : چنانچه در طول عملیات کپی 15 ثانیه وقفه ایجاد شود ، چراغ قرمز روی کنترل لرن 86 خاموش میگردد و بصورت اتواتیک از حالت لرن و کپی خارج میشود ، چنانچه این اتفاق افتاد باید یکی از دکمه های TV/SAT و یا DVD را 3 ثانیه بفشارید تا کنترل مجدد به فاز کپی وارد گردد .

کنترل لرن 86 را از کجا تهیه کنیم ؟

اگر شما هم نیاز به استفاده از یک کنترل به جای 3 کنترل را دارید و میخواهید از هزینه های خرید کنترل دور بمانید و یا چنانچه کنترل دستگاهتان کمیاب و نایاب است و نگران تخریب و یا گم شدن آن هستید ،کنترل لرن 86 گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه برای شماست ، یادتان باشد برای خرید این کنترل متحمل هزینه های بسیار گزاف نشوید ، شما میتوانید کنترل لرن 86 را با بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت و معتبرترین گارانتی ، از فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا تهیه کرده و آنرا درب منزلتان تحویل بگیرید .

اکنون میتوانید این محصول را از اینجا خریداری نمایید 

کپی فقط و فقط با ذکر منبع مجاز است .