RSS پست‎های وبلاگ "1401" "اسفند"

آسيب تلويزيون به چشم + نحوه درمان آن

 اگر شما روزانه ساعات زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کنید، بهتر است بدانید که این کار می تواند سلامت چشم شما را به خطر بیندازد. تماشای تلویزیون از فاصله دور یا فاصله خیلی نزدیک، خیره شدن به نمایشگر کوچک و موارد دیگر موجب خستگی چشم شما می شود.

 اما با رعایت یک سری اصول، آسيب تلويزيون به چشم به حداقل می رسد. همچنین خرید محافظ صفحه تلویزیون به عنوان مانعی موثر است. در ادامه مطلب شما را با این اصول و نشانه های آسیب ناشی از تماشای تلویزیون آشنا می کنیم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

فاصله ایده آل از تلویزیون برای محافظت از چشم

برای محافظت از چشم در برابر تشعشعات تلویزیون، بیننده باید در فاصله ایمنی از آن قرار بگیرد. برای پاسخ به این سوال که فاصله ایده آل با تلویزیون چه قدر باید باشد؟ پاسخ ها و فرمول های زیادی بیان می شود. به طور معمول گفته شده حداقل 8 تا 12 قدم از صفحه تلویزیون فاصله بگیرید.

بدیهی است که هر چقد تلویزیون بزرگتر باشد، تعداد لامپ های تصویر آن نیز بیشتر خواهد بود، بنابراین نور و اشعه هایی که تولید می کند افزایش می باید. بنابراین توصیه می شود که بر اساس ابعاد تلویزیون، فاصله استاندارد را محاسبه و رعایت کنید.

شما هر چقدر از صفحه آن دورتر بنشینید، از بروز آسيب تلويزيون به چشم بیشتر در امان خواهید بود. اما این فاصله حد و مرزی دارد. در ادامه به شما می گوییم که متناسب با سایز صفحه نمایش بهتر است چه فاصله ای را رعایت کنید:

برای تلویزیون های 22 اینچ، حداقل فاصله 1 متر و حداکثر فاصله 2 متر مناسب می باشد. در تلویزیون های 26 اینچ، فاصله مناسب بین 1.5 تا 2 متر است. فاصله ایده آل برای تلویزیون های 32 اینچ، محدوده ی 2 تا 3 متر می باشد و به همین ترتیب :

 • در تلویزیون 37 اینچ، بازه فاصله ایده آل بین 2.30 تا 3.50 متر است.
 • نمایشگر 42 اینچ: فاصله ایده آل از 3.5 تا 4 متر
 • تلویزیون 55 اینچ: بازه فاصله مناسب بین 5 تا 5.75 است.
 • برای جلوگیری از آسيب تلويزيون به چشم در مقابل نمایشگر 70 اینچ: فاصله ایمن بین 6 تا 7 متر
 • در برابر تلویزیون 84 اینچ با فاصله 7.5 تا 9 متر بنشینید.

فاصله ایده آل از تلویزیون

برای جلوگیری از آسیب چشمی تلویزیون را به دیوار نصب کنیم یا روی میز قرار دهیم

تلویزیون های خانگی را می توان روی میز قرار داد یا به دیوار نصب کرد. هر کدام از این گزینه ها، تلویزیون را در ارتفاع مشخصی قرار می دهد. مسئله این است که تلویزیون باید در چه ارتفاعی نصب شود؟

 اگر تلویزیون بالا تر از صورت بیننده قرار گرفته باشد، فرد باید برای مدت طولانی سر و گردن خود را به سمت بالا نگه دارد و موجب آسیب و ناراحتی در این نواحی می شود.

اگر شما برروی مبل و صندلی تلویزیون را تماشا می کنید بهترین ارتفاع آن حدود 105 سانتی متر بالاتر از سطح زمین است. در نتیجه چه تلویزیون بر روی دیوار نصب شده باشد چه بر روی میز، توصیه می شود این ارتفاع رعایت شود تا از آسيب تلويزيون به چشم جلوگیری شود.

نشانه های آسيب چشم با تماشای تلویزیون و استفاده از مانیتور

تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر و حتی تلفن های همراه، موجب خستگی و ناراحتی چشم می شود و به مرور زمان آسيب تلويزيون به چشم را برای فرد بیننده به همراه می آورد. این آسیب ها با نشانه هایی از جمله :

 • درد چشم
 • خارش
 • ضعف و دوبینی
 • خشکی چشم
 • آب ریزی از چشم
 • دید تار

بروز پیدا می کند. علاوه بر آن مشکلات شنوایی، درد و آسیب های سر و گردن نیز از عوارض استفاده نامناسب از تلویزیون است.

نشانه های آسيب چشم با تماشای تلویزیون

نحوه درمان آسيب تلويزيون به چشم

برای درمان و جلوگیری از وخامت آسيب تلويزيون به چشم راه کار های زیر پیشنهاد می شود.

چشم های خود را ببندید. یک پارچه گرم روی این نواحی قرار دهید و با ملایمت ماساژ دهید. خواب مناسب به کاهش این درد ها کمک می کند. اما هرگز فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی هنگام تماشای تلویزیون در فاصله مناسبی از آن بنشینید، پلک زدن را فراموش نکنید و از یک محافظ صفحه نمایش استفاده کنید. تلویزیون های بزرگ تر فشار کمتری به چشم تحمیل می کنند و در نهایت اینکه در فاصله های زمانی منظم به چشمان خود استراحت دهید و تماشای نمایشگر تلویزیون را متوقف کنید.

ویژگی های صفحه نمایش مناسب

یکی از راه های جلوگیری از آسيب تلويزيون به چشم انتخاب یک صفحه نمایش خوب است. در ادامه فاکتورهای آن را با هم بررسی می کنیم.

زاویه دید وسیع

صفحه نمایشی مناسب است که با تماشای آن از هر زاویه ای، کیفیت مناسب تصویر کاهش نیابد. در تلویزیون های OLED و برخی ازLED  ها این ویژگی دیده می شود.

تضاد رنگی مناسب

صفحه تلویزیون باید تصاویر را با تضاد رنگی مناسب ارائه دهد.

نور و روشنایی استاندارد

نمایشگرهای تلویزیون مدرن، نور، روشنایی و تاریکی بهتر و مناسب تری را فراهم می کنند و از آسيب تلويزيون به چشم جلوگیری می کنند.

جلوگیری از آسيب تلويزيون به چشم

طیف رنگی گسترده

صفحه نمایش های LED در نمایش طیف گسترده رنگ ها با محدودیت مواجه است. این در صورتی است که نمایشگرهای OLED طیف گسترده تری از رنگ ها را فراهم می آورد.

سرعت جایگزینی تصاویر

آنچه در تلویزیون مشاهده می کنیم، در واقع توالی تصاویر متعدد با سرعت بسیار بالاست؛ به گونه ای که مغز این تغییر و جایگزینی تصاویر را تشخیص ندهد. هر چه سرعت جایگزینی تصاویر بیشتر باشد، چشم کمتر دچار خستگی می شود.

نور آبی کم

تولید نورآبی کمتر باعث کاهش آسيب تلويزيون به چشم می شود.

عدم کاهش ملاتونین

ملاتونین به طور طبیعی در بدن انسان تولید می شود. نور و روشنایی نا مناسب باعث کاهش این هورمون و در نتیجه موجب بی خوابی می شود.

ماکزیمم نور دهی استاندارد

حداکثر این میزان برای نمایشگرهای معمولی 288 ثانیه می باشد. هر چه این عدد بیشتر باشد بهتر است.

سخن آخر

هر فرد روزانه ساعات زیادی را به تماشای تلویزیون، کار کردن با لب تاپ، کامپیوتر و تلفن همراه مشغول است. این لوازم الکترونیکی از خود نور مصنوعی ساطع می کنند که در صورت استفاده نا مناسب، می تواند منجر به آسیب چشم شود. رعایت فاصله مناسب از نمایشگر، تنظیم ارتفاع صحیح، انتخاب نمایشگر مناسب و ... موجب کاهش آسيب تلويزيون به چشم می شود. این محتوا توسط پیکاو کالا جهت آگاهی شما گردآوری شده است. ضمنا برای اطلاع از قيمت محافظ صفحه تلویزیون از طريق سايت پيكاوكالا اقدام كنيد.

منبع: blutechlenses

پیکاوکالا

سوالات متداول

 1. مضرات دیدن تلویزیون از نزدیک چیست؟

در صورت عدم رعایت ارتفاع و فاصله مناسب از تلویزیون به چشم ها آسیب می رسد.

 1. آیا تلویزیون اشعه مضر دارد؟

بله، این اشعه ها موجب آسیب به چشم می گردد.

دستگاه گیرنده دیجیتال + 7 مورد از مزایا

آیا با دستگاه گیرنده دیجیتال آشنایی دارید؟ دستگاه دیجیتال گیرنده دارای کاربردها و مزایای مختلفی است. در این مطلب به بررسی اطلاعاتی درباره گیرنده دیجیتال می پردازیم. با خواندن این مطلب تصمیم گیری در زمینه خرید این دستگاه برای شما راحت تر خواهد بود.

تلویزیون دیجیتال یا گیرنده دیجیتال

تلویزیون دیجیتال (DTV) وظیفه انتقال سیگنال های تلویزیونی با استفاده از فرمت پخش دیجیتال به را برعهده دارد. امروزه تلویزیون دیجیتال دارای قیمت های نسبتاً بالایی است. به همین دلیل برخی از افراد، تلویزیون های آنالوگ را به عنوان جایگزین انتخاب می کنند.
امروزه در برخی از تلویزیون ها، دستگاه گیرنده دیجیتال تعبیه شده است. با این وجود، برخی از تلویزیون ها قادر به دریافت سیگنال های دیجیتالی نیستند. بنابراین، لازم است که دستگاه دیجیتالی خریداری کنید. این دستگاه می تواند با دریافت سیگنال دیجیتالی آنها را به تلویزیون انتقال دهد.

طرز کار این گیرنده

دستگاه گیرنده دیجیتال ، وظیفه تبدیل سیگنال ‌های دیجیتال به سیگنال آنالوگ را برعهده دارند و به تلویزیون آنالوگ اجازه پخش‌ دیجیتالی را دهند. این گیرنده قطعه ای از تجهیزات است که برنامه های دیجیتال را از طریق کابل دریافت می کند و آن را به فرمتی تبدیل می کند. سپس، تصاویر و فیلم ها با بالاترین کیفیت روی تلویزیون قابل مشاهده هستند. گیرنده های دیجیتال را می توان در اکثر فروشگاه های لوازم الکترونیکی خانگی خریداری کرد. نصب و استفاده این دستگاه آسان و راحت است.

 

دستگاه گیرنده دیجیتال

مزایای گیرنده دیجیتال

استفاده از دستگاه گیرنده دیجیتال می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. از مزایای گیرنده digital می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Digital Receiver امکان ارائه شبکه های تلویزیون مختلف را برای کاربران فراهم می کند.
 • کیفیت تصویر در گیرنده های دیجیتالی بیشتر از گیرنده آنالوگ است.
 • میزان کیفیت صدا نیز در این گیرنده ها بیشتر است.
 • از دیگر مزایای گیرنده های دجیتال این است که امکان استفاده از رادیو نیز وجود دارد.
 • دستگاه گیرنده دیجیتال امکان ارائه اطلاعات اضافی در کنار تصاویر را نیز فراهم می کنند.
 • گیرنده دیجیتالی دارای راهنمای الکترونیکی برنامه ها است.
 • این نوع گیرنده ها به افراد ناشنوا و نابینا خدمات خاصی را ارائه می دهند.

تفاوت تلویزیون دیجیتال و آنالوگ

سیستم های آنالوگ و دیجیتال با یکدیگر تفاوت دارند. تفاوت های تلویزیون دیجیتال و آنالوگ شامل موارد زیر است:

 • در سیستم آنالوگ، شبکه های تلویزیون در تعداد محدود ارائه می شوند.
 • در سیستم های دیجیتال، سیگنال های دیجیتالی به وسیله فرستنده digital ارسال می شوند.
 • سیستم های آنالوگ، امکان مشاهده تعداد محدودی از برنامه ها را برای کاربران فراهم می کنند.
 • با استفاده از دستگاه گیرنده دیجیتال نیاز به خرید دستگاه جداگانه برای مشاهده کانال تلویزیونی ندارید.
 • سیگنال های آنالوگ ماهیت پیوسته دارند، در حالی که سیگنال های دیجیتال گسسته هستند.
 • نوع موج سیگنال آنالوگ سینوسی و سیگنال دیجیتال دارای موج مربعی است.
 • پردازش سیگنال های آنالوگ آسان تر است. سیگنال های آنالوگ برای انتقال صدا و تصویر انتخاب مناسبی هستند.
 • سیگنال های آنالوگ چگالی بسیار بالاتری دارند و می توانند اطلاعات دقیقی را ارائه دهند.
 • سیگنال های آنالوگ از پهنای باند کمتری نسبت به سیگنال های دیجیتال استفاده می کنند.

 ریسیور

انواع گیرنده دیجیتال تلویزیون

تلویزیون یا گیرنده دیجیتالی جزو نسل های جدید تلویزیون است. این گیرنده ها در مدل های مختلف توسط برندهای متنوع تولید می شوند. شما می توانید با در نظر گرفتن ویژگی های هر مدل دستگاه گیرنده دیجیتال نسبت به خرید دستگاه مورد نظر اقدام کنید.

هر کدام از انواع این گیرنده ها ویژگی ها و کاربردهایی دارند.

 • گیرنده دیجیتالی معمولی: گیرنده دیجیتالی معمولی برای تلویزیون های قدیمی انتخاب مناسبی است. این نوع گیرنده دیجیتالی از طریق کابل AV به تلویزیون اتصال پیدا می کند. در تلویزیون های قدیمی حتی با خرید دستگاه گیرنده دیجیتالی پیشرفته باز هم تصاویر کیفیت بالایی ندارند. بنابراین، با خرید گیرنده های پیشرفته برای تلویزیون های قدیمی فقط باید هزینه زیادی را پرداخت کنید.
 • گیرنده دیجیتالی HD و FULL HD: در تلویزیون های دارای ورودی HDMI، انتخاب گیرنده دیجیتالی HD‏ و ‏FULL HD‏ بهترین گزینه است. اگر تلویزیون از کیفیت تصاویر HD پشتیبانی می کند، استفاده از گیرنده های دیجیتال پیشرفته مانند HD‏ و ‏FULL HD بهترین انتخاب است.

نکات هنگام خرید گیرنده دیجیتال

هنگام خرید گیرنده دیجیتال باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. این نکات شامل موارد زیر است:

 • نوع و تعداد خروجی: هنگام خرید دستگاه گیرنده دیجیتال باید در نظر بگیرید که به چه تعداد ورودی USB احتیاج دارید. به علاوه باید نوع خروجی تصویر را نیز در نظر بگیرید.
 • قابلیت ضبط: دستگاه دیجیتال باید دارای برنامه مخصوص ضبط باشد. در این صورت می توانید هر زمان که خواستید برنامه دلخواه ضبط شده خود را مشاهده کنید. ضبط فیلم در دستگاه های دیجیتالی با استفاده از اتصال فلش مموری صورت می گیرد. برخی از گیرنده ها دارای هارد دیسک داخلی هستند. البته، تعداد مدل های گیرنده دارای هارد دیسک در بازار زیاد نیست.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش: هنگام خرید هر دستگاهی باید به گارانتی و خدمات پس از فروش آن نیز توجه داشته باشید. دستگاه گیرنده دیجیتال از این قاعده مستثنی نیست. دستگاه دیجیتال باید دارای گارانتی و ضمانت نامه باشد. بنابراین، در صورت خرابی دستگاه می توانید از شرایط گارانتی آن استفاده کنید.
 • قیمت دستگاه: در صورتی که قصد خرید گیرنده دیجیتال را دارید باید قیمت دستگاه را مدنظر قرار دهید. هر کدام از دستگاه های دیجیتال در مدل های مختلف تولید می شوند. مدل های مختلف گیرنده دیجیتال قیمت های متنوعی دارند.

 

 ماهواره

پیکاوکالا در زمینه فروش انواع تجهیزات گیرنده دیجیتال فعالیت می کند. شما می توانید تجهیزات گیرنده های دیجیتالی را از جمله خرید کنترل ماهواره از طریق سایت پیکا وکالا تهیه کنید. هر کدام از کنترل های گیرنده دیجیتالی دارای ویژگی های ظاهری و فنی مختلف هستند. شما می توانید کنترل های گیرنده دیجیتال را با کیفیت و مدل های متنوع از طریق پیکاوکالا خریداری کنید. اهداف اصلی سایت فروشگاهی پیکاوکالا شامل فروش محصولات باکیفیت با قیمت مناسب به مصرف کننده ها است. پس اگر قصد خرید تجهیزات گیرنده های دیجیتال را دارید، خرید از فروشگاه پیکاوکالا را انتخاب کنید.

 

منبع: deschotelshop

پیکاوکالا

 

سوالات متداول

 1. گیرنده دیجیتال چیست؟

این گیرنده وظیفه انتقال سیگنال های تلویزیونی با استفاده از فرمت پخش دیجیتال به را برعهده دارد.

 1. بهترین گیرنده دیجیتال کدام است؟

فاکتورهایی که شما برای خرید دارید تعیین کننده بهترین گیرنده است اما به طور کلی برندهای استارست، مکسیدر و دنای جزو برترین هاست.

معرفی بهترین انواع برند تلویزیون خارجی

آیا به فکر خرید تلویزیون جدید هستید؟ امروزه، انواع تلویزیون ها توسط برندهای معتبر و مشهور تولید ‏می شوند. تلویزیون های موجود در بازار براساس تکنولوژی روز دنیا ساخته شده اند.  آیا با بهترین برندهای ‏تلویزیون آشنایی دارید؟ اگر اطلاعاتی درباره برندهای معروف تولید کننده انواع تلویزیون ندارید، خواندن این ‏مطلب را از دست ندهید. در این مطلب، به شما اطلاعات کاربردی درباره انواع برند تلویزیون خارجی و نقاط قوت و ضعف آن ها ‏را ارائه می دهیم.‏

اهمیت برند تلویزیون

بسیاری از مردم به دنبال انواع برند تلویزیون خارجی برای خرید وانتخاب هستند. هنگام خرید تلویزیون،  توجه به مارک و برند آن اهمیت زیادی دارد. اگر تلویزیونی که خریداری می کنید ساخت شرکت های معتبر باشد،  دوام و کارایی بالایی خواهد داشت.

  به علاوه،  کمپانی های معروف در زمینه ساخت تلویزیون ها براساس جدیدترین فناوری روز دنیا فعالیت می کنند.  تلویزیون های ساخته شده توسط برندهای معتبر دارای دوام،  طول عمر و کیفیت بیشتری هستند.  به همین دلیل،  برند تلویزیون از اهمیت زیادی برخوردار است.

انواع برند تلویزیون خارجی

تلویزیون جزو محصولاتی است که در مدل های مختلف تولید می شود.  هر کدام از مدل های تلویزیون توسط برندهای معتبر تولید شده اند.  انواع برند تلویزیون خارجی شامل موارد زیر است:

انواع برند تلویزیون خارجی

برند تی سی ال

یکی از انواع برند تلویزیون خارجی ، برند تی سی ال است. برند تی اس ال پس از ورود به بازار تلویزیون، همکاری خود را با برندهای دیگر شروع کرد. تلویزیون های ساخته شده توسط برند تی سی ال دارای قیمت مناسبی هستند.  بنابراین افراد با بودجه کم می توانند سراغ خرید تلویزیون تی سی ال بروند. تلویزیون های تی سی ال، تصاویر را با بالاترین کفیت به نمایش می گذارند. دید کم و میزان روشنی پایین جزو نقاط ضعف تلویزیون های تی سی ال محسوب می شود.

برند هایسنس

برند هایسنس در مقایسه با برندهای دیگر مانند سامسونگ و سونی محصولاتی با قیمت مناسب تر را در بازار عرضه کرده است.  البته،  کارایی و کیفیت محصولات تولید شده توسط برند هایسنس با توجه به قیمت آن بسیار بیشتر است.  پس تصور نکنید که به دلیل قیمت پایین،  تلویزیون های ساخته شده توسط برند هایسنس کیفیت پایینی دارند.

برند ال جی

حتماً اسم برند ال جی را تا به امروز بارها شنیده اید.  برند ال جی در زمینه تولید و ساخت انواع محصولات دیجیتالی مانند تلویزیون فعالیت می کند.  این برند از انواع برند تلویزیون خارجی توانسته است که طی سالهای متوالی تلویزیون های باکیفیت زیاد را خریداری کند.  برند ال جی تا به امروز،  انواع تلویزیون ها را در ابعاد، کیفیت ها و صفحه نمایش های مختلف تولید و روانه بازار کرده است.

تلویزیون های تولید شده توسط برند ال جی زاویه دید بسیار گسترده ای دارند.  تلویزیون های ال جی در رده ‏بندی های متنوع تولید و در بازار به فروش می رسند.  برخی از مدل های تلویزیون های ال جی دارای ویژگی ‏ضبط و حاظفه داخلی هستند.  به دلیل مزایای متعدد،  تلویزیون های ال جی فروش زیادی در سرتاسر دنیا داشته ‏اند.‏

بهترین مدل تلویزیون ال جی

اگر قصد خرید تلویزیون های ال جی را دارید،  بهتر است بدانید که کیفیت این مدل کمتر ‏از برند سامسونگ ‏است.‏  بنابراین،  وضوح کیفیت تصاویر و فیلم ها در صفحه نمایش ال جی پایین تر از سامسونگ است.  البته، ‏کیفیت به مدل انواع برند تلویزیون خارجی نیز بستگی دارد.  تلویزیون های رده بالای ال جی دارای کیفیت بیشتر و بهتری ‏هستند.‏

برند سونی

برند سونی محصولی ساخت کشور ژاپن و تایوان است.  قطعات تلویزیون سونی در تایوان ساخته و تولید می شود.  تلویزیون های ساخته شده توسط برند سونی در رده های مختلف تولید می شوند.  بنابراین،  مشتریان با توجه به میزان بودجه می توانند تلویزیون سونی مورد نظر خود را خریداری کنند.

تلویزیون های سونی این قابلیت را برای کاربران فراهم کرده اند که تصاویر و رسانه های صوتی را از راه بلوتوث به اشتراک بگذارند. تلویزیون های سونی،  تصاویر را با بالاترین کیفیت نمایش می دهند.  بنابراین،  اگر کیفیت تصویر مد نظر شما قرار دارد،  سونی بهترین گزینه انواع برند تلویزیون خارجی است.  پردازنده تصویر قدرتمند تلویزیون های سونی،  این برند را به شهرت رسانده است.

تلویزیون سونی علاوه بر مزایا دارای نقاط ضعف هایی است. تلویزیون های سونی دارای میزان کنتراست ضعیف تر از سایر برندها هستند.  بنابراین،  این نوع تلویزیون ها میزان دید متوسط را برای کاربران ایجاد خواهند کرد. کیفیت صدا در تلویزیون های برند سونی پایین تر از سایر برندها مانند سامسونگ و ال ‏جی است.‏ یکی از نقاط ضعف تلویزیون های سونی، قیمت بالای این تلویزیون ها است. پس هنگام خرید این نکات را نیز مدنظر قرار دهید.

بهترین تلویزیون سونی

برند توشیبا

توشیبا،  برندی شناخته شده است که در زمینه تولید انواع محصولات دیجیتال براساس تکنولوژی جدید فعالیت می کند.  محصولات برند توشیبا در مقایسه با سایر برندها دارای قیمت مناسب تری هستند.  البته بهتر است بدانید از انواع برند تلویزیون خارجی ، کیفیت تلویزیون های سامسونگ و ال جی را نمی توان با برند توشیبا مقایسه کرد.

برند پاناسونیک

تلویزیون های پاناسونیک از انواع برند تلویزیون خارجی و ساخت ژاپن، چین و مالزی هستند. شما می توانید تلویزیون پاناسونیک ساخت کشور مورد نظر خود را خریداری کنید. تلویزیون های پاناسونیک ساخته شده در ژاپن دارای کیفیت بسیار بیشتری هستند.

این برند سال ها است که در زمینه تولید انواع تلویزیون های هوشمند و ساده فعالیت می کند. تلویزیون های تولید شده توسط برند پاناسونیک،  نقاط قوت و ضعف مختلفی دارند.  محصولات این برند پیشرفته و دارای کیفیت تصاویر بالا هستند.  پردازنده قوی تلویزیون های پاناسونیک باعث شده که این برند نسبت به سایر برندها طرفداران بسیار بیشتری داشته باشد.

برند سامسونگ

بهترین انواع برند تلویزیون خارجی باید دارای کاربردها و ویژگی های منحصر به فردی باشند. برند سامسونگ جزو این دسته ‏است. تلویزیون های تولید شده توسط کمپانی سامسونگ،  محصولات مرغوب و باکیفیت را تولید می کنند. ظاهر ‏تلویزیون های سامسونگ بسیار زیبا و شکیل تر از انواع برندهای دیگر است.‏  تلویزیون های سامسونگ به دلیل کیفیت بالا،  طول عمر زیادی نیز دارند.  شما می توانید سالها از کیفیت و ماندگاری بالای این تلویزیون ها لذت ببرید.

بهترین برند تلویزیون خارجی

اکثر تلویزیون های سامسونگ،  نمایشگرهای کوانتومی و صفحه نمایش های باکیفیت دارند.  بنابراین،  وضوح تصاویر در تلویزیون های سامسونگ بسیار بالا است.  تلویزیون های سامسونگ در ابعاد، مدل ها،  شکل های مختلف متناسب با سلیقه هر فردی تولید شده اند. از انواع برند تلویزیون خارجی در تلویزیون های پیشرفته تر سامسونگ قابلیت هایی مانند بلوتوث و وای فای نیز موجود هستند.

معرفی بهترین مدلهای هر برند

آیا با بهترین برندهای تلویزیون آشنایی دارید؟ در صورتی که به دنبال خرید تلویزیون هستید، احتمالاً این سوال ‏به ذهن شما خطور کرده است که کدام برند از انواع برند تلویزیون خارجی را خریداری کنید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ‏کمپانی های معتبر و معروف زیادی در زمینه تولید انواع تلویزیون برای افراد با سلیقه های مختلف فعالیت می ‏کنند.‏  بهترین برندهای تلویزیون عبارتند از:

بهترین مدل تلویزیون های ال جی

از تلویزیون های پرفروش ال جی می توان به  ال جی NANO90 اشاره کرد.  این مدل تلویزیون در سال 2022 تولید و روانه بازار شده است. کیفیت ساخت بالا،  طراحی بی نظیر،  صفحه نمایش با کیفیت،  ظاهر جذاب و ضخامت بسیار کم جزو ویژگی های تلویزیون ال جی NANO90 محسوب می شوند.

از نقاط ضعف این تلویزیون می توان به کنتراست پایین آن اشاره کرد.  به علاوه،  وجود هاله نوری در کنار تصاویر جزو نقط ضعف ال جی NANO90‎‏ ‏در انواع برند تلویزیون خارجی است.

بهترین مدل تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون سامسونگ Q60A جزو محصولات شناخته شده از انواع برند تلویزیون خارجی است. این تلویزیون در سال 2021 تولید شده.  تلویزیون سامسونگ Q60A دارای ضخامت متناسب،  کیفیت بالا و فریم باریک است.  میزان کنتراست این تلویزیون بسیار بالا است.

 پنل VA و پردازنده قوی این مدل تلویزیون کمپانی سامسونگ باعث شده است که وضوح تصاویر بسیار بالا باشد. زاویه دید محدود جزو معایب و نقاط ضعف سامسونگ Q60A است.  نبود قابلیت نور موضعی نیز از دیگر معایب این مدل تلویزیون می باشد.

برترین مدل تلویزیون سامسونگ

بهترین مدل تلویزیون های سونی

تلویزیون سونی X90J جزو بهترین مدل ها از انواع برند تلویزیون خارجی است. این مدل تلویزیون سونی در سال 2021 روانه بازار شده.  تلویزیون سونی X90J دارای قابلیت ها و امکانات مختلفی است. این مدل تلویزیون دارای صفحه نمایشی بسیار زیبا و کیفیت بالایی بوده.  فریم تلویزیون سونی X90J بسیار باریک است.  به همین دلیل، صفحه نمایش باریک این مدل تلویزیون باعث شده که افراد  سراغ خرید سونی X90J‏ ‏ بروند. این مدل تلویزیون دارای نقطه ضعف قابل توجهی نیست.

سخن آخر

تلویزیون های خارجی جزو بهترین مدل های تلویزیون محسوب می شوند.  انواع برند تلویزیون خارجی دارای قیمت بالاتری هستند. اگر قصد دارید که هزینه زیادی بابت خرید تلویزیون بپردازید،  برندهای خارجی بهترین گزینه هستند. برندهای خارجی شناخته شده ای در زمینه ساخت انواع تلویزیون های هوشمند و ساده فعالیت می کنند.  از برترین انواع برند تلویزیون خارجی می توان به برند سونی،  سامسونگ،  ال جی،  پاناسونیک و... اشاره کرد.  

هر کدام از محصولات این برندها دارای صفحه نمایش باکیفیت،  وضوح تصاویر بالا،  پردازنده قدرتمند و ... هستند.  شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود نسبت به خرید بهترین مدل تلویزیون خارجی اقدام کنید.

شما می توانید انواع محصولات مورد نیاز مانند خرید خرید کنترل تلویزیون و محافظ صفحه تلویزیون را از طریق سایت پیکا وکالا انجام دهید.  در سایت پیکا وکالا انواع محصولات دیجیتال با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان عرضه می شود.

منبع: digitaltrends

آواچوب

سوالات متداول

 1. بهترین مارک تلویزیون ال جی چیست؟

این برند مدل های محبوب زیادی داردکه یکی از این مدل ها، NANO90 است.

 1. بهترین برند تلویزیون در ایران کدام است؟

بهترین برند با توجه به معیارهایی که شما برای خرید دارید معین می گردد. اما در صورت نیاز به مقایسه برندهای مختلف، این مقاله کمک کننده خواهد بود.

 

 

 

با انواع آنتن هوایی آشنا شوید

آنتن یکی از تجهیزات مخابراتی است که امواج الکترومغناطیسی را گرفته و  به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. بسیاری از افراد تنها با یک نوع آنتن هوایی آشنایی دارند؛ درحالیکه مدل های مختلفی دارد. اگر به دنبال راهی برای بهبود کیفیت تصاویر تلویزیون خود هستید، بهتر است، پیش از خرید آنتن هوایی با انواع آنتن هوایی آشنا شوید تا مورد مناسب خود را تهیه کنید. در این مطلب شما را با انواع آن آشنا می کنیم. تا انتها همراه ما باشید تا با کسب این اطلاعات مفید یک انتخاب و خرید عالی داشته باشید.

آنتن هوایی

این آنتن ها از تجهیزات پرکاربردی هستند که توسط کمپانی های زیادی ساخته و به بازار عرضه می شوند. آنتن ها در انواع مدل ها و با مشخصات مختلف در بازار موجود است. آنتن هایی که دارای منبع تغذیه و تقویت کننده هستند می توانند کیفیت تصویر بالاتری را فراهم کنند. انواع آنتن هوایی طیف گسترده ای از امواج را دریافت کرده و به گیرنده تلویزیون تحویل می دهند. در برخی مناطق، دسترسی به این سیگنال ها مشکل است و هر آنتنی نمی تواند آن ها را دریافت کند؛ در این مواقع آنتن های هوایی چاره کار خواهند بود.

آنتن هوایی ثابت

یکی از بهترین انواع آنتن هوایی، مدل ثابت آن می باشد. آنتن هوایی ثابت در مناطقی که دستیابی به سیگنال نسبتا راحت است به کار می رود. به عبارتی دیگر، جایی که سیگنال به اندازه کافی قوی باشد و برای دریافت آن نیاز به جست و جو نباشد، استفاده از آنتن های هوایی ثابت مناسب است. این آنتن ها همان گونه که از نامشان پیداست ثابت هستند و به گردش در نمی آید. پس در نصب این آنتن، باید در جهتی مناسب تنظیم و ثابت شوند.

 مدل آنتن هوایی ثابت

آنتن هوایی گردان

آنتن گردان یکی دیگر از انواع آنتن هوایی است که قابلیت چرخش در جهات مختلف را دارد. این آنتن در دو نوع دستی و خودکار می باشد. در برخی مناطق به دلیل ضعف در سیگنال ها، آنتن باید به چرخش دربیاید تا بتواند سیگنال مناسب را دریافت کند. آنتن گردان خودکار، به طور اتوماتیک برای دریافت سیگنال به چرخش در می آید اما نمونه دستی آن به تنظیمات نیاز دارد. آنتن هوایی گردان برخلاف نمونه ثابت آن برای یافتن نقطه مناسب سیگنال دهی به حرکت در می آید. بنابراین برای نقاط به اصطلاح کور گزینه ای مناسب هستند.

دلایل محبوبیت انواع آنتن هوایی

این آنتن ها به دلیل فراهم آوردن کیفیت مناسب تصاویر، با استقبال خوبی مواجه شدند. این مدل آنتن ها باید در فضایی باز مانند پشت بام خانه یا مجتمع نصب شوند تا مانعی در برابر آن ها نباشد. آنتن های هوایی قادر به دریافت سیگنال های مختلف حتی سیگنال های ضعیف هستند. وجود تقویت کننده در آن ها موجب بهبود کیفیت سیگنال و ارائه شبکه های تلویزیونی متنوع می شود. نصب و راه اندازی انواع آنتن هوایی ساده است و نسبت به نمونه های دیگر پیچیدگی کمتری دارد.

ساختار آن ها به گونه ای است که در صورت بروز مشکل و خرابی به آسانی عیب یابی و تعمیر شوند. با نصب آنتن بر روی پشت بام، دیگر نیازی به قراردادن آنتن های رومیزی درون فضای خانه نیست. از لحاظ هزینه، این محصول نسبت به تکنولوژی های به کار رفته در آن، قیمت مقرون به صرفه ای دارد و در میان مصرف کنندگان ایرانی بسیار پر طرفدار است.

آنتن گردان با چرخش اتوماتیک

نکات مهم در خرید مدل های مختلف آنتن های هوایی

 • اولین نکته در انتخاب یک آنتن هوایی توجه به برند تولید کننده آن می باشد. به این مورد دقت داشته باشید که برندهای شناخته شده اعتبار بالایی دارند و محصولاتی که تولید می کنند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
 • پیشنهاد می کنیم از آنتن هوایی دارای تقویت کننده انتخاب کنید. این قابلیت در آنتن ها باعث بهبود تصاویر می شود.
 • آنتن هوایی مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. مراکزی که کیفیت محصول را تضمین می کنند، گزینه های قابل اعتمادی برای خرید هستند. پیشنهاد ما مراجعه به فروشگاه پیکاوکالا می باشد. این مرکز با بیش از 20 سال سابقه در فروش انواع لوازم الکتریکی و الکترونیکی آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد.
 • آنتن انتخابی شما باید با شرایط فیزیکی محل شما مطابقت داشته باشد. هر آنتنی برای استفاده در شرایط ویژه ای طراحی شده است، بنابراین مشخصات محصول را با دقت مطالعه و بررسی بفرمایید
 • خرید از فروشگاه آنلاین پیکاوکالا به شما امکان مشاهده انواع آنتن هوایی و مقایسه آن ها را می دهد. همچنین باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

مدل های مختلف آنتن های هوایی

سخن آخر

در این مطلب با انواع آنتن هوایی و کاربردشان آشنا شدیم. آنتن های هوایی در دو نمونه ثابت و گردان ارائه می شوند که هر کدام مشخصات، مزایا و معایب و کاربرد ویژه ای دارند. در انتخاب یک آنتن مناسب باید به نکات مهمی از جمله برند تولیدکننده توجه داشته باشید. برای اطمینان از اصالت کالا، آنتن مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر همچون پیکاوکالا خریداری کنید. امیدواریم این مطلب به شما در انتخاب بهترین آنتن هوایی کمک کند.

پیکاوکالا

منبع: smartaerials

سوالات متداول

 1. بهترین آنتن تلویزیون برای نقاط کور چیست؟

انواع آنتن هوایی برای این مناطق مناسب می باشد.

 1. قیمت آنتن هوایی چه مبلغی است؟

شما می توانید در سایت پیکاوکالا قیمت مدل های مختلف را مشاهده فرمایید.

 

 

راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار

محل قرار گیری تلویزیون در خانه باید به گونه ای باشد که همه اعضای خانواده امکان تماشای آن را داشته باشند از این بابت محل قرار گرفتن آن حائز اهمیت می باشد. هنگام انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن تلویزیون بهتر است به نحوه چیدمان نشیمن و مبل ها نیز توجه نمایید. اگر تصمیم به نصب آن روی دیوار دارید، این راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار به کارتان می آید. همچنین برای خرید پایه دیواری تلویزیون و اطلاع از قیمت آن می توانید از طریق سایت پیکاوکالا اقدام کنید.

قراردادن تلویزیون روی دیوار

یکی از مسائل مهمی که باید به آن دقت کنید میزان ارتفاع تلویزیون می باشد که تنظیم نادرست آن می تواند مشکلات زیادی مانند گردن درد را به همراه داشته باشد. نکته مهم دیگر انتخاب ابعاد تلویزیون متناسب با ابعاد اتاق نشیمن است. برای مثال تلویزیون 43 اینچ برای خانه هایی مناسب است که بتوان در آن فاصله 160 تا 320 سانتی متر را رعایت نمود و عدم توجه به این مسئله می تواند آسیب زیادی به چشم افراد وارد کند.

نصب صفحه نمایش بر روی دیوار دارای معایب و مزایای متعددی می باشد. در مورد مهم ترین مزیت آن در راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار می توان به صرفه جویی در فضا اشاره کرد. برای خانه هایی که متراژ کمی دارند بسیار مناسب می باشد. علاوه بر آن می توان صرفه جویی در هزینه ها را نیز نام برد. یکی از معایب آن عدم امکان تغییر جهت تلویزیون می باشد؛ این مسئله در خانه هایی که تعداد پنجره ها زیاد هستند ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد؛ چرا که امکان تابش نور خورشید به صفحه تلویزیون وجود دارد. در مورد دیگر معایب آن نیز می توان به ایجاد کانال های سطحی و سوراخ نمودن دیوار اشاره کرد.

راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار

ارتفاع استاندارد در راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار

 به طور کلی ارتفاع قرار گیری تلویزیون به عواملی مانند ابعاد آن و چیدمان خانه بستگی دارد اما می توان به صورت تقریبی میزان استاندارد آن را بدست آورد. برخی از کارشناسانی که در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند، ارتفاع 105 سانتی متر از سطح زمین را مناسب می دانند. همچنین فاصله میان کاناپه و بیننده  از تلویزیون بهتر است 3 متر و 50 سانتی متر باشد.

جدول ابعاد و ارتفاع تلویزیون به سانتی متر

ارتفاع استاندارد در راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار با توجه به ابعاد آن مشخص می شود. همچنین باید به ارتفاع مبلمان نیز توجه نمایید. به طور کلی برای تعیین ارتفاع مناسب تلویزیون می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

مدل تلویزیون

ابعاد تلویزیون بر حسب سانتی متر

24 اینچ

ارتفاع: 30.58 سانتی متر، عرض: 60.96 سانتی متر

28 اینچ

ارتفاع: 35.8 سانتی متر، عرض: 65.6 سانتی متر

32 اینچ

ارتفاع: 39.8 سانتی متر، عرض:70.6 سانتی متر

40 اینچ

ارتفاع: 49.7 سانتی متر، عرض: 88.3 سانتی متر

42 اینچ

ارتفاع: 52.07 سانتی متر، عرض: 92.7 سانتی تر

43 اینچ

ارتفاع: 53.3  سانتی متر، عرض: 94.9 سانتی متر

46 اینچ

ارتفاع: 57.1 سانتی متر ، عرض:101.6  سانتی متر

48 اینچ

ارتفاع: 59.6 سانتی متر، عرض: 105.9 سانتی متر

49 اینج

ارتفاع: 60.9 سانتی متر،عرض: 108.2 سانتی متر

50 اینچ

ارتفاع: 62.2 سانتی مترف عرض: 110.4 سانتی متر

55 اینچ

ارتفاع: 68.3 سانتی متر، عرض: 121.4 سانتی متر

58 اینچ

ارتفاع: 72.1 سانتی متر، عرض: 128.01 سانتی متر

60 اینچ

ارتفاع: 74.4 سانتی متر، عرض: 132.5 سانتی متر

65 اینچ

ارتفاع:80.7 سانتی متر، عرض: 143.5 سانتی متر

75 اینچ

ارتفاع:93.2 سانتی متر، عرض: 165.6 سانتی متر

79 اینچ

ارتفاع:98.04 سانتی متر، عرض: 174.4 سانتی متر

85 اینچ

ارتفاع:105.6 سانتی متر، عرض: 187.7 سانتی متر

95 اینچ

ارتفاع:118.1 سانتی متر، عرض: 209.8 سانتی متر

100 اینچ

ارتفاع: 124.2 سانتی متر، عرض: 220.9 سانتی متر

110 اینچ

ارتفاع:136.6 سانتی متر، عرض: 243.07 سانتی متر

125 اینچ

ارتفاع: 155.1 سانتی متر، عرض: 276.09 سانتی متر

 

فاصله استاندارد بیننده تا تلویزیون؛ بر حسب ابعاد تلویزیون

یکی از موارد مهم راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار انتخاب محل مناسب است. قبل از آنکه اقدام به انتخاب مکانی مناسب برای نصب تلویزیون نمایید، بهتر است طول و عرض اتاق نشیمن را اندازه گیری کرده و ابعاد تلویزیون را متناسب با آن تعیین کنید.

فاصله مناسب تا تلويزيون

فاصله استاندار بیننده با تلویزیون بر حسب ابعاد تلویزیون به شرح زیر می باشد:

22 اینچ: فاصله مناسب حدود 100 تا 200 سانتی متر

26 اینچ: فاصله مناسب حدود 130تا 225 سانتی متر

32 اینچ: فاصله مناسب حدود 205 تا 300 سانتی متر

37 اینچ: فاصله مناسب حدود 230 تا 350 سانتی متر

39 اینچ: فاصله مناسب حدود305 تا 390 سانتی متر

42 اینچ: فاصله مناسب حدود 355 تا 400 سانتی متر

47 اینچ: فاصله مناسب حدود 395 تا 450 سانتی متر

50 اینچ: فاصله مناسب حدود 425 تا 525 سانتی متر

55 اینچ: فاصله مناسب حدود 475 تا 575 سانتی متر

60 اینچ: فاصله مناسب حدود 550 تا 625 سانتی متر

65 اینچ: فاصله مناسب حدود 580 تا 650 سانتی متر

70 اینچ:  فاصله مناسب حدود630 تا 720 سانتی متر

72اینچ: فاصله مناسب حدود 655 تا 750 سانتی متر

84 اینچ: فاصله مناسب حدود 725 تا 900 سانتی متر

 

راهکار محاسبه ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

به طور کلی می توان گفت ارتفاع اغلب مبل ها حدود 40 تا 45 سانتی متر می باشد. خط دید انسان را نیز می توان حدود 60 سانتی متر از کف در نظر گرفت. در واقع اگر شخصی روی زمین نشسته باشد، چشم او تقریبا در ارتفاع 60 سانتی متری قرار دارد. بنابراین ارتفاع چشم کسی که روی مبل نشسته باشد به صورت  45+60=105 محاسبه می شود.

 نتیجه این محاسبه، اگر تلویزیون متناسب با ارتفاع ذکر شده در راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار نصب گردد، کم ترین میزان فشار به گردن و کمر بیننده وارد می شود. در واقع عدد 105 به این معنا می باشد که وسط صفحه تلویزیون بهتر است در ارتفاع 105 سانتی متری زمین قرار داشته باشد.

باید توجه داشته باشید برای نصب تلویزیون، پیش از سوراخ کردن محل مورد نظر در دیوار از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید. در مورد عمق و قطر سوراخ ها نیز بهتر است 50 و 10 میلی متر را در نظر بگیرید. به عنوان راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار توصیه می شود از نصب تلویزیون بالای رادیاتور و شومینه نیز پرهیز کنید.

ارتفاع مناسب محل تلويزيون

سخن نهایی

در این راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار ابتدا ذکر شد برای انتخاب محل مناسب نصب، باید از ابعاد تلویزیون خود آگاه شوید. سپس با کمک جدول بالا فاصله مناسب را پیدا کنید. برای پیدا کردن ارتفاع درست هم فرمولی ارائه شد تا بتوانید دقیق تر انتخابتان را انجام دهید.

 

منبع: cabletv

پیکاوکلا

سوالات متداول

 • ارتفاع استاندارد نصب تلویزیون روی دیوار چیست؟

این مورد به ابعاد تلویزیون و موارد دیگر بستگی دارد که بطور کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

 • نصب تلویزیون روی دیوار گچی ممکن است؟

بله با نصب یک پایه دیواری تلویزیون مناسب این امر امکان پذیر است.

مقایسه تلویزیون با پروژکتور | بررسی 8 مورد

اگر هنوز نمی دانید پروژکتور بهتر است با تلویزیون، ما تصمیم گیری را برایتان آسان تر خواهیم کرد. در این مقاله، با مقایسه تلویزیون با پروژکتور به شما کمک می کنیم تا تصمیم منطقی تری برای خرید سیستم نمایش خانگی خود بگیرید.

انواع محافظ صفحه های تلویزیون ، چه تفاوتی با هم دارند ؟

شاید شما هم هنگام خرید محافظ صفحه تلویزیون برای دستگاه LED و LCD خود ، با دیدن انواع و اقسام آنها و اختلاف قیمت هایشان با سردرگمی مواجه شده و واقعا نتوانسته باشید از میان تنوع این نوع محصول بهترین نوع را برای خودتان انتخاب کنید ، در این نوشتار ضمن معرفی انواع محافظ صفحه های تلویزیون ، نقاط قوت و ضعف آنها را برایتان روشن خواهیم کرد تا با بینش بیشتری نسبت به خرید اقدام کنید .