مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار را بدانيد

مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار را بدانيد

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از افراد به خرید تلویزیون های دیجیتالی جدید روی آورده اند. خرید تلویزیون های دیجیتالی باعث ایجاد فضایی لوکس و مدرن تر می شود. برخی از افراد تلویزیون را روی میز قرار می دهند. اما عده ای نیز برای ایجاد دکوراسیون پذیرایی زیباتر سراغ نصب تلویزیون روی دیوار می روند. اگر می خواهید از قیمت پایه دیواری تلویزیون آگاه شوید، به سایت پیکاوکالا مراجعه کنید.

 اما نصب تلویزیون روی دیوار نکات مثبت و منفی ای به همراه دارد. در این مطلب به بررسی مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار می پردازیم. با آشنایی با این نکات تصمیم گیری برای شما راحت تر خواهد بود.

نصب تلویزیون روی دیوار

قبل از بررسی مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار طراحان دکوراسیون به منظور تغییری چشم گیر در دکوراسیون پذیرایی، به افراد، نصب تلویزیون روی دیوار را پیشنهاد می دهند. نصب تلویزیون روی دیوار می تواند به زیباتر به نظر رسیدن دکور منزل کمک کند. معمولاً نصب تلویزیون روی دیوارهای طرح دار طرفداران بیشتری دارد. چرا که نصب تلویزیون روی دیوارهای دارای کاغذ دیواری برجسته باعث می شود که منزل شما زیباتر جلوه کند.

مزایای این کار

همانطور که گفتیم، خیلی از افراد دوست دارند که تلویزیون را روی دیوار نصب کنند. اما برای این کار باید مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار را در نظر گرفت. علت انتخاب این نوع دکوراسیون، مزایای متعدد نصب تلویزیون روی دیوار است. از مزایای نصب تلویزیون روی دیوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار

افزایش فضای مفید در فضای داخلی

میز تلویزیون معمولاً در سایزهای بزرگ تولید می شود. به همین دلیل، میز تلویزیون فضای بیشتری از محیط را اشغال می کند. بنابراین، در صورتی که به دنبال روشی برای دسترسی به فضای بیشتر هستید، نصب تلویزیون روی دیوار بهترین گزینه است. نصب تلویزیون روی دیوار این امکان را برای افراد فراهم می کند تا از فضای پذیرایی بیشترین استفاده را داشته باشند.

کاهش احتمال آسیب به تلویزیون

در صورتی که اخیراً فرزند دار شده اید، بهتر است از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار اگاه باشید، چراکه نصب تلویزیون روی دیوار بهترین انتخاب برای شما است. با نصب تلویزیون روی دیوار می توان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد. اگر تلویزیون روی میز قرار داده شود، احتمالاً کودک با آن برخورد می کند. بنابراین، برخورد کودک به میز تلویزیون باعث افتادن تلویزیون می شود.

 به علاوه ریختن آب یا ضربه زدن با وسایل بازی به تلویزیون می تواند باعث آسیب جدی به این وسیله کاربردی شود. پس اگر به دنبال راهی برای محافظت هر چه بیشتر از تلویزیون هستید، سراغ نصب تلویزیون روی دیوار بروید. با نصب تلویزیون روی دیوار احتمال آسیب دیدگی تلویزیون کاهش پیدا می کند.

معایب نصب تلویزیون روی دیوار

مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار را باید با هم در یک قاب در نظر گرفت. با اینکه نصب تلویزیون روی دیوار مزایای دارد، معایبی نیز به همراه خواهد داشت. بنابراین، در صورتی که قصد نصب تلویزیون روی دیوار را دارید، بهتر است که با معایب آن نیز بیشتر آشنا شوید. معایب نصب تلویزیون روی دیوار پذیرایی شامل موارد زیر است:

محدود کردن تغییر دکوراسیون

اگر تلویزیون روی دیوار نصب شود، امکان تغییر دکوراسیون چالش برانگیزتر است. نصب تلویزیون در مکانی ثابت و خاص باعث می شود که انتخاب کمی برای تغییر دکوراسیون داشته باشید. پس اگر اهل تغییر دکوراسیون به صورت مرتب هستید، در این مورد از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار به دقت تصمیم گیری کنید.

مزایا نصب تلویزیون روی دیوار

کاهش عمر تلویزیون نصب شده در بالا یا نزدیک لوازم گرمایشی

در صورت نصب تلویزیون روی قسمت هایی از دیوار که  شوفاژ یا بخاری زیر آنها قرار داده شده است، امکان کاهش طول عمر دستگاه وجود دارد. برخورد تلویزیون با حرارت می تواند یکی از دلایل کاهش طول عمر دستگاه باشد.

پس اگر می خواهید تلویزیون دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد از قرار دادن آن روی دیوار نزدیک به شوفاژ خودداری کنید. قرار دادن تلویزیون نزدیک شومینه ‏باعث آسیب جدی به تلویزیون در طولانی مدت می شود.‏ البته خیلی نمی توان به این مورد از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار اکتفا کرد؛ چون با انتخاب محل درست حل می گردد.

امکان آتش سوزی در محیط هایی با رطوبت بالا

یکی از موارد مهم از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار امکان آتش سوزی است. دلایل پوسیدگی اتصالات و سیم ها، رطوبت بالا است. همچنین، احتمال آتش سوزی منزل در صورت نصب تلویزیون روی دیوار به علت رطوبت بالای محیط نیز وجود دارد.

به منظور نصب تلویزیون روی دیوار باید سیم ها و اتصالات را به گونه ای پنهان کنید. بنابراین، اگر سیم ها پاره و محیط رطوبتی باشد، احتمال آتش سوزی وجود دارد. پس اگر می خواهید از بروز مشکلاتی مانند آتش سوزی جلوگیری کنید، از یک براکت دیواری با کیفیت استفاده کنید.

سوراخ کردن دیوارها برای نصب

اگر بخواهید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید باید قسمت هایی از دیوار را سوراخ کنید. به منظور مخفی کردن سیم های تلویزیون شاید لازم باشد قسمت هایی از دیوار را سوراخ کنید.‏

امکان مخفی کردن کمتر سیم و اتصالات

میز تلویزیون این امکان را برای افراد فراهم می کند تا اتصالات و سیم ها را مخفی کنند. از آنجایی که میزهای تلویزیون فضای کافی برای پنهان سازی سیم ها دارند، گذاشتن تلویزیون روی میز بهترین گزینه است. البته، برخی از مدل های تلویزیون جدید را می توان به گونه ای روی دیوار نصب کرد که سیم ها و اتصالات قابل دیدن نباشند. اما با این حال، عدم امکان مخفی کردن سیم ها و اتصالات از معایب نصب تلویزیون روی دیوار محسوب می شود.

مشكلات نصب تلويزيون ربر ديوار

بازتاب نور بیشتر پنجره ها

یکی دیگر از مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار که نیاز به بررسی دارد، می تواند بازتاب نور بیشتر پنجره ها باشد. در صورت نصب تلویزیون روی دیوار احتمال بازتاب نور وجود دارد. بازتاب نور می تواند دلیل محدودیت دید شود. اگر تلویزیون روی دیوار نصب شود، احتمالاً هنگام دیدن برنامه های تلویزیونی چشم های شما اذیت می شود.

سخن آخر

یکی از دغدغه های بسیاری از افراد بعد از خرید تلویزیون، مکان قرار دادن تلویزیون است. از مزایای نصب تلویزیون روی دیوار می توان به کاهش احتمال آسیب به تلویزیون و افزایش فضای مفید در فضای داخلی اشاره کرد. البته، نصب تلویزیون روی دیوار معایبی نیز دارد. معایب نصب تلویزیون روی دیوار شامل محدود کردن تغییر دکوراسیون، کاهش عمر تلویزیون است که این موارد قابل حل می باشند.

منبع: hellotech

پیکاوکالا

سوالات متداول

  1. نصب تلویزیون روی دیوار گچی ممکن است؟

 بله در صورت استفاده از براکت دیواری مناسب، امکان پذیر است.

  1. قیمت پایه نصب تلویزیون روی دیوار چیست؟

با توجه به وجود مدل های مختلف برای انتخاب مدل و اطلاع از قیمت پایه دیواری تلویزیون از سایت پیکاوکالا اقدام نمایید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه