کدام کنترلهای برند الجی روی یکدیگر کار میکنند ؟

کدام کنترلهای برند الجی روی یکدیگر کار میکنند ؟

درحال حاضر در دنیایی قرار گرفتیم که برندهای گوناگون تولید کننده ی لوازم صوتی و تصویری هر کدام مجدد مدلهای گوناگونی از دستگاهها را تولید میکنند که با بروز شدن تولیدات و پیشرفت تکنولوژی ، مدلهای ریموت کنترل این دستگاهها هم مدام در حال تغییر است . 

شرکت LG ، یکی از همین تولید کنندگان است که انواع ریموت کنترل در اشکال مختلف را برای تولیداتش ، تدارک دیده است و گاهی یافتن ریموت کنترل یدکی در بازار که تمام دکمه ها و یا شکل ظاهری آن دقیقا مطابق با ریموت کنترل اورجینال باشد ، کار سختی است ، اینجاست که وجود اطلاعات کافی در مورد فرکانس این طور کنترلها و اینکه چه کنترلی با چه مدل دیگری همخوانی فرکانس دارد ، راه را برای ما هموار میکند .

با دانستن این اطلاعات دیگر لازم نیست که دقیق مشابه ریموت کنترل خود را در بازار بیابیم و وقت و هزینه ی خود را هدر دهیم ، کنترلی با فرکانس مشابه ریموت کنترل خودمان خریداری میکنیم و همانند کنترل اورجینال از آن در دستگاهمان استفاده میکنیم .

کنترلهای LG به دو گروه قدیم و جدید تقسیم بندی میشوند ، سری قدیم را بنام GOLDSTAR میشناسیم که خود کنترل گلدستار به دو مدل است یکی از این مدلها گلدستار بدون بازی یا 230A ( معروف به گلدستار PICTURE ) است که فرکانس این کنترل روی سیستم F604 و فرمت 61214 فعال است ، دقیقا این سیستم و فرمت فرکانس را میتوانیم روی کنترل های ال جی مدل 605 ، ال جی مدل 1162  ال جی مدل 4208 ، ال جی مدل 930 ، ال جی مدل 1404 ، ال جی مدل 1410 ، ال جی مدل 1411 ، ال جی مدل 810 ، ال جی مدل 1379 ، ال جی مدل 124E ، ال جی مدل 112V ، ال جی مدل 835 ماشین زمان دار ، ال جی مدل 915 و ال جی مدل 246 بیابیم .

یعنی تمامی کنترلهای فوق بعلاوه ی کنترل گلدستار بدون بازی قدیمی ، روی دستگاههای یکدیگر کارمیکنند و با یکدیگر فرکانس مشترک دارند تنها تفاوت این کنترلها با یکدیگر تعداد دکمه های روی کنترل است و این کنترلها کارهای اصلی دستگاه ها ( مثل ولم صدا ، کانال ، روشن و خاموش و منو ) را انجام میدهند ، بطور مثال تفاوت کنترل ال جی مدل 605 با ال جی مدل 1162 در دکمه ی ستینگ و 3D است ، کنترل ال جی 605 دکمه ی ستینگ دارد ولی کنترل ال جی 1162 دکمه ی 3D دارد و الباقی کنترلهای نام برده شده هم همینطورند .

مدل دیگر گلدستار قدیمی ، کنترل گلدستار بازی دار یا 230D ( معروف به گلدستار UBB ) است ، فرکانس این کنترل روی سیستم CO و E0 و فرمت 3010 فعال است که نمونه ی همین فرکانس را دقیقا در کنترل های ال جی مدل 56E ، ال جی مدل 0007A ( ال جی کشویی ) ، ال جی مدل 90A ، و ال جی مدل 77T میتوانیم مشاهده کنیم ، بنابراین تمامی 4 مدل کنترل نام برده شده در این پارگراف بعلاوه ی کنترل گلدستار بازی دار قدیمی روی دستگاههای یکدیگر کار میکنند و این کنترلها کارهای اصلی دستگاه ها ( مثل ولم صدا ، کانال ، روشن و خاموش و منو ) را انجام میدهند و تنها تفاوتشان در تعداد دکمه های روی آنهاست .

در این میان کنترل های دیگری مثل ال جی مدل 835 معمولی و الجی مدل 806 ( معروف به پشت چرمی ) است که با هیچکدام از کنترلهای فوق فرکانس مشترک ندارند و علی رغم اینکه فرکانس آنها روی سیستم F604 و فرمتشان روی 61214 فعال است ولی DATA در آنها متفاوت است و بیشتر دکمه های آنها روی دستگاههای دیگر کار نمیکنند. 

حال باید در مورد کنترلهایی بدانیم که آیسی آنها طوری طراحی گردیده است که قابلیت انعطاف فرکانس با تمام مدلهای الجی را دارند و بدون نیاز به کد و تنظیم خاصی ، فقط با گذاشتن باطری داخلشان ، بدون دردسر با تمام دستگاه های LG کار میکنند ، کنترل همه کاره ال جی مدل 609CB ، کنترل همه کاره ال جی مدل 158C و کنترل همه کاره ال جی مدل 859 از این قبیل کنترلها هستند .

جهت خرید کنترل ال جی به کجا باید مراجعه کرد ؟

سعی کنید جهت خرید ریموت کنترل به کسی که در این امر تخصص ویژه دارد ، مراجعه کنید ، زیرا با توج به تنوع ریموت کنترلها و فراوانی فرکانس های مربوط به آنها ، استفاده از فرد یا مجموعه ای متخصص در این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی شما میگردد . فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا با بیش از 20 سال سابقه در توزیع و فروش انواع ریموت کنترل دستگاههای صوتی و تصویری ، و داشتن مشاورانی مجرب در این امر ، شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری خواهد کرد ، انواع ضمانت و گارانتی 7 روزه ( بدون هزینه ) ، 6 ماهه و یکساله و مشاوره ی رایگان جهت رفاه حال مشتریان گرامی در مجموعه ی پیکاوکلا گنجانده شده و شما میتوانید محصول خود را به راحتی از فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا تهیه کرده و آن را درب منزلتان تحویل بگیرید .

جهت خرید به فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا مراجعه کنید یا در اینجا کلیک کنید 

 

تمامی حق و حقوق این مقاله مربوط به فروشگاه اینترنتی پیکاوکالا میباشد و هرگونه کپی برداری فقط و فقط با ذکر منبع مجاز است .

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

دیدگاه