انواع محافظ صفحه های تلویزیون ، چه تفاوتی با هم دارند ؟

انواع محافظ صفحه های تلویزیون ، چه تفاوتی با هم دارند ؟

انواع محافظ صفحه های تلویزیون موجود در بازار ایران چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند ؟

شاید شما هم هنگام خرید محافظ صفحه تلویزیون برای دستگاه LED و LCD خود ، با دیدن انواع و اقسام آنها و اختلاف قیمت هایشان با سردرگمی مواجه شده و واقعا نتوانسته باشید از میان تنوع این نوع محصول بهترین نوع را برای خودتان انتخاب کنید ، در این نوشتار ضمن معرفی انواع محافظ صفحه های تلویزیون ، نقاط قوت و ضعف آنها را برایتان روشن خواهیم کرد تا با بینش بیشتری نسبت به خرید اقدام کنید .

در ابتدا برایتان روشن میکنیم که ورق های محافظ صفحه تلویزیون بر چند نوع هستند و سپس نقاط قوت و ضعف هر کدام را به تفکیک بررسی خواهیم کرد .

انواع ورق های محافظ صفحه تلویزیون LCD و LED :

ورق های محافظ صفحه ی تلویزیون معمولا در 6 مدل در بازار ایران وجود دارند

1- ورق پلت چینی

2- ورق کاویلون چینی 

3- ورق معمولی چینی

4- ورق یرلانگ تایوانی

5- ورق یرچانگ تایوانی

6- ورق چوچن ریچانگ تایوانی

تمامی این ورق ها در ضخامت های 1.5 میل ، 1.8 میل ، 2 میل و 2.5 میل در بازار وجود دارند .

البته ممکن است انواع دیگری هم در بازار وجود داشته باشد ولی میزان تولید و مصرف آنها به حدی نیست که بتوان تعداد زیادی از آنها را در بازار یافت .

همین تنوع ورق و ضخامت ها ، باعث اختلاف قیمتهای موجود در بازار میشود .

حال با توضیح بیشتر در مورد انواع ورق ها ، شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد .

1- ورق پلت چینی : 

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور چین میباشد و از نظر سختی جزو محصولات کم کیفیت است و احتمال کدر شدن و زرد شدن آن پس از 3 یا 4 ماه پس از استفاده زیاد است و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 4 کیلوگرم را دارد .

2- ورق کاویلون چینی :

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور چین میباشد و از نظر سختی جزو محصولات ژله ای مانند است ، احتمال کدر شدن و زرد شدن آن پس از 5 یا 6 ماه پس از استفاده زیاد است و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 5 کیلوگرم را دارد ولی به خاطر حالت ژله ای بودن پس از وارد شدن ضربه احتمال اینکه ضربه را به صفحه ی ال سی دی انتقال دهد زیاد است و در اینچ های بزرگتر ، حالت ژله ای ورق باعث میشود به راحتی روی تلویزیون ثابت نشده و حالتی افتاده داشته باشد .

3- ورق معمولی چینی : 

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور چین میباشد و از نظر سختی جزو محصولات نیمه محکم است ، احتمال کدر شدن و زرد شدن آن پس از 7 یا 8 ماه پس از استفاده زیاد است و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 6 کیلوگرم را دارد ولی به خاطر حالت خیلی خشک ، پس از وارد شدن ضربه احتمال شکسته شدن خود محافظ صفحه و انتقال ضربه به صفحه ی تلویزیون  زیاد است و در اینچ های بزرگتر ، امکان روی دادان این حالت بیشتر خواهد شد .

4- ورق یرلانگ تایوانی :

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور تایوان میباشد و از نظر سختی جزو محصولات با کیفیت است و احتمال کدر شدن و زرد شدن آن به شرط استفاده نکردن از مایع ظرفشویی و ... جهت تمیز کردن آن ، تقریبا تا 5 سال وجود ندارد  و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 11 کیلوگرم را دارد ، این ورق یکی از ورق های با کیفیت موجود در بازار است و به راحتی روی انواع تلویزیونهای LED و LCD تخت و یا منحنی در اینچهای مختلف قابل استفاده میباشد .

5- ورق یرچانگ تایوانی :

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور تایوان میباشد و از نظر سختی جزو محصولات با کیفیت است و احتمال کدر شدن و زرد شدن آن به شرط استفاده نکردن از مایع ظرفشویی و ... جهت تمیز کردن آن ، تقریبا تا 10 سال وجود ندارد  و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 14 کیلوگرم را دارد ، این ورق یکی از ورقهای با کیفیت موجود در بازار است و به راحتی روی انواع تلویزیونهای LED و LCD تخت و یا منحنی در اینچهای مختلف قابل استفاده میباشد .

6- ورق چوچن ریچانگ تایوانی :

این نوع ورق محافظ صفحه ساخت کشور تایوان میباشد و از نظر سختی جزو محصولات بسیار بسیار کیفیت است و احتمال کدر شدن و زرد شدن آن به شرط استفاده نکردن از مایع ظرفشویی و ... جهت تمیز کردن آن ، تقریبا تا 10 سال وجود ندارد  و بستگی به ضخامت ورق ، مقاومت ضربه از 1 تا 18 کیلوگرم را دارد ، این ورق یکی از ورقهای با کیفیت موجود در بازار است که به دلیل کیفیت بالا بیشتر با ضخامت 2 و 2.5 میل تولید و روانه ی بازار میگردد و به راحتی روی انواع تلویزیونهای LED و LCD تخت و یا منحنی در اینچهای مختلف قابل استفاده میباشد .

در هنگام خرید به چه چیزی توجه کنیم ؟

در این نوشتار شما را با انواع ورق های محافظ صفحه تلویزیون آشنا نمودیم ، چون احتمال سو استفاده ی افراد سود جو با توجه به تنوع ورق ها و ضخامت آنها بسیار بالاست ، در تولیدات بعضی از شرکتهای محافظ صفحه ، نوع ورق با برچسب روی آن مشخص میگردد ولی در تولیدات بعضی دیگر از شرکتها این برچسب وجود ندارد ، البته برچسب ملاک عمل نباید باشد چون سود جویان ممکن است از همین برچسب ها نیز جهت کلاهبرداری و سودجویی استفاده کرده و اقدام به چاپ و چسباندن برچسب تقلبی نمایند ، بهترین روش جهت جلوگیری از کلاهبرداری ، خرید از فرشگاههای معتبر و دارای اینماد است . 

چنانچه قصد خرید محافظ صفحه تلویزیون را دارید میتوانید برای خرید امن و راحت اینجا کلیک کنید .  

 

نظر خود را بنویسید

دیدگاه