کاربرد هر کدام از دکمه های کنترل سامسونگ را بدانید

کاربرد هر کدام از دکمه های کنترل سامسونگ را بدانید

تعداد دکمه های کنترل سامسونگ به ندرت از 15 بیشتر می ‌شود که منجر به کنترل کوچک ‌تر و سبک ‌تر می ‌شود. در دست گرفتن این ریموت بسیار راحت است و کاملا در دست جای می گیرد. استفاده از این کنترل از راه دور کار پیچیده ای نیست و سامسونگ همچنین قصد دارد از شر دکمه های بی شمار خلاص شود. با چند بار استفاده از این کنترل از راه دور هوشمند،  با همه ویژگی های آن آشنا خواهید شد و آن را مفیدتر از ریموت کنترل قدیمی خود و در عین حال استفاده از آن را  لذت بخش تر خواهد بود.

یکی از نکات جالب در مورد این ریموت های جدید، ویژگی One Remote است. می توانید از این ریموت برای کنترل سایر دستگاه های متصل به تلویزیون خود استفاده کنید. به جای نگه داشتن چندین کنترل از راه دور، می توانید سایر دستگاه ها مانند کنسول های بازی، سیستم های صوتی یا پخش کننده های بلوری را از طریق کنترل تلویزیون هوشمند خود کنترل و تنظیم کنید. کاربرد دکمه های کنترل سامسونگ زیاد و متنوع می باشد.

اگر برای تلويزيون خود نياز به تهيه آنتن هوایی داريد از طريق پيكاوكالا اقدام كنيد.

بررسی ریموت کنترل های سامسونگ و شیوه کار با انها

با ورود ریموت های جدید سامسونگ برای سال 2020، ریموت این شرکت هم از نظر شکل و هم از نظر عملکرد تغییرات زیادی کرده است. سامسونگ این تغییرات را برای ساده کردن کنترل ها و سهولت استفاده از آنها برای کاربران ایجاد کرده است. اما برای افرادی که به دکمه های کنترل سامسونگ معمولی با تعداد زیاد عادت کرده ‌اند، این تغییرات سردرگمی بیشتری ایجاد می‌ کند. زیرا بسیاری از دکمه های آشنا برای کاربران ناگهان ناپدید شدند و با دکمه های جدید جایگزین شدند.

دکمه های کنترل سامسونگ

برای این منظور، در این مقاله، وب سایت پیکاو کالا به نحوه استفاده از دکمه های کنترل سامسونگ می پردازد و توضیح می دهد که هر دکمه چه کاری انجام می دهد. ریموت تلویزیون جدید سامسونگ نیز در دسته ریموت های هوشمند قرار می گیرد و ارتباط ریموت با تلویزیون از طریق بلوتوث انجام می شود.

 بنابراین می ‌توانید از هر زاویه ‌ای از کنترل‌ ها استفاده کنید، بدون اینکه نیازی به نگه‌ داشتن کنترل از راه دور در مقابل تلویزیون باشد تا مانند ریموت ‌های قدیمی کار کند. بسیاری از مردم این تصور را دارند که همه ریموت ‌های هوشمند دارای چرخ اسکرول موسی شکل هستند. این یک تصور اشتباه است، فقط ریموت های ال جی این ویژگی را دارند.

اتصال ریموت کنترل اسمارت سامسونگ به تلویزیون

برای استفاده کامل، کنترل هوشمند سامسونگ نیز باید به تلویزیون متصل شود. متأسفانه بسیاری از مردم از این ارتباط بی اطلاع هستند و ما تماس های زیادی از خریداران دریافت کرده ایم که از کار نکردن یک یا چند دکمه روی ریموت آنها شکایت دارند. کار نکردن آن به این معنی نیست که کنترل از راه دور اگر به تلویزیون وصل نباشد به طور کامل کار نمی کند.

 در عوض، بسیاری از دکمه ‌ها بدون این اتصال کار می ‌کنند، و ممکن است یک یا دو دکمه روی کنترل از راه دور مشکل داشته باشند و کاربران فکر کنند مشکل از ریموت است. این اتصال بسیار ساده است، اگر احساس می کنید که ریموت شما کند کار می کند یا مشکلی دارد، لطفاً این سؤال را بررسی کنید. برای اتصال، موارد زیر را انجام دهید:

 • نزدیک تلویزیون باشید.
 • در حالی که دکمه ‌های Back و Play/Pause را برای چند ثانیه فشار می ‌دهید، کنترل پایین تلویزیون را فشار داده و نگه دارید.
 • اطلاعات جفت شدن روی تلویزیون ظاهر می شود.

اگر مراحل بالا را دنبال کردید و اتصال برقرار نشد، تلویزیون را خاموش کنید و آن را از دو طرف جدا کنید. بعد از چند دقیقه دوباره کامپیوتر را روشن کنید و مراحل بالا را تکرار کنید.

کنترل های جدید سامسونگ با اتصال ریموت

کارکرد هر کدام از دکمه های کنترل سامسونگ

با توجه به تعداد زیاد مدل های موجود در بازار، بررسی هر یک از ریموت های سامسونگ غیرممکن است. با این حال، بیشتر دکمه های کنترل سامسونگ شبیه به هم هستند، فقط یک یا دو دکمه ممکن است متفاوت باشند.

 • تعامل و فرمان صوتی
 • دکمه ی اعداد
 • دکمه ی رنگی
 • کلید های جهت
 • کلید select
 • دکمه برگشت
 • دکمه ی Play/pause
 • کلید Home
 • دکمه ی تنظیم صدا
 • دکمه ی کانال

تعامل و دستورات صوتی

برای دسترسی به گزینه های گفتار و شروع صحبت، این دکمه از دکمه های کنترل سامسونگ را فشار دهید. سپس دکمه را برای اجرای دستور رها کنید. فقط با یک فشار یک راهنمای تعاملی صوتی ظاهر می شود.

دکمه های شماره در دکمه های کنترل سامسونگ

این دکمه را فشار دهید و یک صفحه کلید عددی روی تلویزیون ظاهر می شود که می توانید از آن برای تعویض کانال یا وارد کردن اعداد در جایی که باید تایپ کنید استفاده کنید.

دکمه رنگی

می توانید از این دکمه از دکمه های کنترل سامسونگ برای دسترسی به برخی گزینه های اضافی استفاده کنید. البته این گزینه ها بسته به مدل تلویزیون یا کشور متفاوت است.

کلید جهت نما

در منو ها و صفحات به بالا و پایین یا چپ و راست حرکت کنید.

کلید انتخاب

می توانید از آن برای انتخاب گزینه های خاص استفاده کنید. با فشار دادن این دکمه در حین تماشای یک برنامه، اطلاعات مربوط به آن شبکه و فیلم نمایش داده می شود.

دکمه های ريموت سامسونگ

کلید بازگشت در دکمه های کنترل سامسونگ

به منوی قبلی باز گردید. اگر یک برنامه در حال اجرا را فشار دهید و نگه دارید، متوقف می شود. اگر هنگام تماشا کانالی را نگه دارید، به کانال قبلی منتقل خواهید شد.

دکمه Play/pause

با فشردن این گزینه از دکمه های کنترل سامسونگ می توانید به کنترل های پخش دسترسی داشته باشید و با استفاده از این کلید آنچه در حال پخش است را کنترل کنید.

کلید خانه

از این دکمه برای دسترسی به ویجت ها و برنامه های هوشمند موجود در تلویزیون استفاده کنید.

دکمه های میزان صدا در دکمه های کنترل سامسونگ

برای افزایش یا کاهش صدا، دکمه بالا یا پایین را فشار دهید. با فشار دادن به داخل، قطع صدا فعال می شود.

اگر به سمت داخل فشار دهید و نگه دارید، میانبر های دسترسی ظاهر می شوند.

دکمه کانال

برای تغییر کانال، باید دکمه را به سمت بالا یا پایین و داخل فشار دهید تا به صفحه راهنما دسترسی پیدا کنید.

كاركرد ريموت های سامسونگ

کلید صرفه جویی در انرژی در دکمه های کنترل سامسونگ

با انتخاب این کلید از دکمه های کنترل سامسونگ می توانید میزان روشنایی صفحه را کاهش دهید. از این عملکرد می توان برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کرد. با انتخاب این گزینه می توانید روشنایی صفحه را روی حدود 25%، 50%، 75% یا حالت خاموش بودن صفحه قرار دهید.

در حالت Screen Off صفحه تلویزیون خاموش می شود و فقط صدا پخش می شود؛ این گزینه برای زمانی که به رادیو گوش می دهید مناسب است. حالت خودکار نیز روشنایی دستگاه را بر اساس میزان نور محیط تنظیم می کند.

اگر کنترل تلویزیون کار نکند چه باید بکنم؟

دوربین گوشی خود را روشن کنید. توجه داشته باشید که تلفن های IPhone ممکن است سیگنال را به درستی نمایش ندهند. سپس کنترل را به سمت دوربین موبایل بگیرید و دکمه را فشار دهید. اگر روی صفحه گوشی نوری شبیه لیزر دیدید به این معنی است که کنترل سالم است، در غیر این صورت مشکل وجود دارد.

سخن نهایی

با خواندن این مقاله، شما قادر خواهید بود تا از دکمه های کنترل سامسونگ خود حداکثر بهره وری را داشته باشید. درصورت نییاز به خرید انواع کنترل تلویزیون و یا خرید کنترل ماهواره به سایت پیکاوکالا مراجعه کنید.

سوالات متداول

نحوه صرفه جويی در انرژی تلويزيون چيست؟

در حالت Screen Off صفحه تلویزیون خاموش می شود و فقط صدا پخش می شود.

دكمه شماره در كنترل سامسونگ چيست؟

این دکمه را فشار دهید و یک صفحه کلید عددی روی تلویزیون ظاهر می شود که می توانید از آن برای تعویض کانال یا وارد کردن اعداد در جایی که باید تایپ کنید استفاده کنید.

برای دسترسی به گزینه های گفتار و شروع صحبت، چه بايد كرد؟

این دکمه از دکمه های کنترل سامسونگ را فشار دهید. سپس دکمه را برای اجرای دستور رها کنید. فقط با یک فشار یک راهنمای تعاملی صوتی ظاهر می شود.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه